152 berg, J. W. den Hartogh, Hof, Hollestelle, J. Holthuizen, Hondius, Hoogenboom, Horstmann, Hosang, Hunse. Iwema, Jansma, Kanngiesser, Kloosterboer, Kolkers, de Korver, Kreeftenberg, Krijgsman, Leyendeckers, Meertens, H. J. Molema, Mooij, Mulder, A. C. Oosterman, Paulussen. Persoon, J. M. H. Pollen, van Riessen, Roctcrt Steenbruggen, de Ruiter, P. Rietsema, Stakman, Struijck, Verhoeven, van der Voort, de Vries, Vruggink, Wage- maker, J. H. de Wal, Westhoeve, Weijgers, van Wiechen en Zijlstra. (57) De 1 oorzitter, de heer Paulussen, opent te 10.15 de vergadering met de volgende toespraak: Mijne Heeren Ik heb wederom het voorrecht om U allen, mede uit naam van het Bestuui, een hartelijk welkom te mogen toeroepen en U dank te zeggen voor Uwe trouwe opkomst op deze vergadering. Het is U bekend, dat deze vergadering een speciaal karakter draagt en zich onderscheidt van hare voorgangsters door haar meer omvattend programma, waarin o. a. ook opgenomen zijn het uitspreken eener her denkingsrede ter herinnering aan het 25-jarig bestaan onzer vereeniging, en het brengen van een bezoek aan de wereldberoemde Topografische Inrichting alhier. De Directeur dier inrichting, de heer Luitenant-Kolonel S. P. Lindhout, die ons daartoe morgen op de meest welwillende wijze in de gelegenheid zal stellen, heeft goedgevonden, dat bezoek te doen plaats hebben onder deskundige leiding, waarvoor ik Z. H. E. G. hier openlijk den dank der vergadering breng. De voorlichting, die wij daarbij zullen ontvangen, zal zonder twijfel bij dragen tot onze verdere vorming en ons een helder inzicht doen krijgen in de wijze, waarop de topografische kaarten worden vervaardigd en bij gewerkt. Vooral het vervaardigen der zoo rijk in tinten uitgevoerde waterstaatskaart, chromotopografische en militaire kaarten zal onze bij zondere aandacht trekken. Wij hopen dan ook morgen op een trouw bezoek te mogen rekenen. De bijeenkomst zal besloten worden met een gemeenschappelijken lunch. Alvorens nu over te gaan tot de behandeling der punten op den op roepingsbrief vermeld, wil ik nog in het kort een paar mededeelingen doen over het wel en wee onzer vereeniging in het afgeloopen jaar. In de twee voorafgaande jaren mocht ik den leden de blijde mede-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 154