155 voorloopige commissie, die met mij het voorrecht hebben deze 25ste al gemeene vergadering te kunnen bijwonen. De bijeenkomst te Utrecht had het gewenschte gevolg. De commissie besprak een ontwerp voor statuten, werkte aan de voorbereiding eener alge- meene vergadering en benoemde uit haar midden eene sub-commissie, be staande uit de heeren Geijl, Hogenhuis en Paulussen, wier opdracht was, de uitgave van een tijdschrift voor te bereiden. De verdere voorbereidende werkzaamheden liepen vlug van stapel en korten tijd daarna werden de ambtenaren van het kadaster, onder aan bieding van ontworpen statuten, reeds uitgenoodigd tot het bijwonen eener vergadering, die op 20 October 1884 in het gebouw van het Departement tot Nut van 't Algemeen te Amsterdam gehouden werd. Op deze vergadering werden de statuten na uitvoerige discussies vast gesteld en het eerste bestuur gekozen, bestaande uit de heeren d e Koningh als voorzitter, Boer en Paulussen, welke laatste belast werd met het ambt van secretaris-penningmeester, terwijl den heer Boer de hooge onderscheiding te beurt viel om benoemd te worden tot redacteur van ons tijdschrift, dat twee-maandelijks zou verschijnen onder den naam van „Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde". Hiermede was deze nuttige instelling tot stand gekomen, en dat de oprichting dier vereeniging werkelijk in eene behoefte voorzag, werd het beste bewezen door het toetreden als lid van een groot aantal ambtgenooten zoowel in Nederland als in Nederlandsch-Indië, in België en in Transvaal en van andere niet-kadastrale ambtenaren. Sedert dien tijd heeft de vereeniging steeds blijken gegeven van haar nuttig bestaan en stipt werd steeds de hand gehouden aan de statuten o.a. ook door het beleggen van jaarlijksche algemeene vergaderingen ter bespreking der kadastrale belangen, welke successievelijk gehouden werden 15-maal te Amsterdam, 2-maal te Arnhem, één maal te Utrecht, te Groningen, te Scheveningen, te Wageningen, te Maastricht en te Breda terwijl de huidige feestvergadering in onze schoone residentie den Haag plaats heeft. In 1907 werd nog eene buitengewone algemeene vergadering in Utrecht gehouden. En wanneer ik thans overga tot het geven van een beknopt overzicht van de ontwikkeling onzer vereeniging en van hetgeen door haar ge presteerd is gedurende haar bestaan, zoowel op wetenschappelijk als op finantieel gebied in het belang van het vak en dat harer leden, kan ik voor een groot deel buiten bespreking laten hare geschiedenis over de eerste negentien jaren, die zoo meesterlijk geschetst is door twee der voor malige voorzitters onzer vereeniging, namelijk door den heer E. Baren- broek in zijne voordracht getiteld „Een terugblik", gehouden op de algemeene vergadering van den 27sten en 28sten Augustus 1894 bij de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 157