!5Ó feestelijke herdenking van het tienjarig bestaan en door den heer C. W. Hoffmann in „Een terugblik op negentien jaren van een vereenigings- leven", welke resumés te vinden zijn in ons tijdschrift jaargang 1894 bladz. 153 en jaargang 1903 bladz. 145. Hier en daar echter zal tot verkrijging van het vereischte verband tusschen de genomen besluiten onzer vergadering in vroegere en latere tijden en de handelingen der opeenvolgende besturen nog een en ander uit de kinderjaren onzer vereeniging dienen aangestipt te worden. Uit den aard der zaak kan het aantal leden onzer vereeniging met haar bijna uitsluitend technisch doel en haar op geodetisch gebied weten schappelijk geredigeerd tijdschrift niet groot zijn. Bij de oprichting telde de vereeniging 152 leden en 30 abonnenten op het tijdschrift, terwijl het aantal leden thans 206 en het aantal abonné's 27 bedraagt. Bovendien werden in 1907 nog 23 exemplaren van het tijdschrift door middel van den boekhandel verkocht. Dit blijvend aantal leden hebben wij te danken aan de groote belangstelling der ambtenaren van het kadaster in onze vereenigingsaangelegenheden en aan hunne volharding door lid onzer ver eeniging te blijven uit liefde voor ons vak. Op finantieel gebied heeft onze vereeniging ook niet met moeielijke tijden te kampen gehad. De inkomsten hebben de uitgaven steeds over troffen. De groote uitgaven echter, die onze besturen in de laatste jaren hebben moeten doen, 0111 uitvoering te geven aan de haar door de ver gadering gegeven opdrachten, zijn oorzaak, dat de batige saldo's der rekeningen voortdurend kleiner werden en dit jaar staan wij voor het feit, dat de uitgaven de inkomsten overtreffen. Ter wille van de statistiek mogen de namen der bestuurderen in chro nologische volgorde hier genoemd worden. Als voorzitters fungeerden achtereenvolgens de lieeren: J. J. de Koningh, J. T. Hessels, E. Barenbroek, J. W. van Buren Lensink, Pk G. Stucki, C. W. Hoffmann, C. W. Gombault, I. Boer Hz. en P. W. H. Paulussen. Als secretaris één of meermalen de heeren: P. W. H. Paulussen, F. G. Stucki, C. W. Hoffmann, C. W. Gombault, E. R. de Vries, C. J. Colpa, M. de Vos en E. Weijgers, terwijl als derde leden fungeerden de heeren: I. Boer Hz., J. T. Hessels, J. F. H. Meijer, P. Vierkant, W. J. de Haan, J. C. van der Veur, R. A. de Wal en J. Zijlstra J.Tz. Als redacteuren van ons tijdschrift traden op de heeren: I. Boer Hz., C. W. Hoffmann, M. de Vos, E. R. de Vries en R. A. de Wal. De redactie was steeds in bekwame handen. Zij heeft zich, nu en dan gesteund door de bijdragen van enkele vooruitstrevende leden, steeds op

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 158