167 de belangen betrokken bij de registratie-wetgevingdat het zeer bedenkelijk schijnt, aan eene commissie, ingesteld voor eene herziening der registratie wetgeving tevens op te dragen het onderzoek naar de hervorming van het kadaster, omdat meer dan gewone kennis van registratie en van het kadaster hoogst zelden in dezelfde personen is vereenigd. Redenen, waarom genoemd bestuur verzocht, de instelling eener afzon derlijke commissie voor het kadaster, althans van eene tweeledige com missie, waarvan elke afdeeling met een zelfstandige taak, te willen bevorderen. Met dit billijk verzoek werd echter bij de benoeming der commissie niet rekening gehouden; wel werden daarin tot ons groot genoegen een tweetal geachte leden onzer vereeniging benoemd, waarvan één, namelijk de heer ingenieur-verificateur v. h. kadaster I. Boer Hz., door de regeering en door alle leden onzer vereeniging als de meest op den voorgrond tredende en ontwikkelde kadasterambtenaar wordt erkend. Deze, die in 1881 reeds de kwestie van een rechtsgeldig kadaster op afdoende wijze in eene brochure behandelde, al kon hij zich later met een bewijskrachtig kadaster ten aanzien van de grenzen vereenigen, zal zonder twijfel ook thans al het mogelijke doen, om én voor het kadaster én voor zijne ambtenaren te verkrijgen, wat hij daarvoor nuttig en bevor derlijk acht. Daarvoor staat ons het verleden van den wakkeren kampioen voor onze belangen borg. Ons bestuur, en zonder twijfel de heele ver gadering, acht deze feestvergadering zoo bij uitstek geschikt dit dankbaar te erkennen, door onzen oud-collega daarvoor te dezer stond hulde te brengen. Naar aanleiding hiervan zij het vergund enkele woorden te richten tot den heer Boer. Hooggeachte heer Boer Wanneer wij het wel en wee der Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde gedurende de 25 jaren van haar bestaan overwegen, dan komt ons telkens voor den geest het beeld van een man, die de lijdensperiode onzer vereeniging in zielesmart heeft medegeleefd, vreugd en leed met haar gedeeld, al zijn beschikbaren tijd voor haar heeft opgeofferd en elke gelegenheid heeft aangegrepen, om zijn kind, dat is onze vereeniging, zooveel mogelijk te doen groeien en bloeien. Deze man zijt gij, Ingenieur-Verificateur van het kadaster te Arnhem. Wanneer ooit de geschiedenis onzer vereeniging zal geschreven worden, zal Uw naam prijken op de eerste bladzijde van dat boek als de werke lijke schepper onzer vereeniging, als de grootste bevorderaar harer be langen en haar meest wetenschappelijk lid op wettelijk en administratief gebied. Ja, mijnheer Boer, ook onze vereeniging weet hare groote mannen te

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 169