169 Mijnheer de Voorzitter! Geheel onvoorbereid op hetgeen door U tot mij gezegd is, breng ik U in de eerste plaats mijnen dank vooj: Uwe waardeerende woorden en aan de Vergadering voor hare instemming. Het komt mij echter voor, dat gij zeer hebt overdreven. Ik ben mij ten volle bewust, dat ik met lust en toewijding gewerkt heb in den geest als door U is bedoeld. Ik ben dan ook niet ongevoelig voor de waar deering, die mij te beurt is gevallen, maar, aan alles is een grens, en die is ten mijnen opzichte overschreden. Tal van leden, waaronder ook gij mijnheer de Voorzitter, hebben met mij meegewerkt met evenveel lust en toewijding; aan die allen komt toe, wat ge tot mij hebt gezegd. Gaarne ben ik bereid ook voor de toekomst mijne beste krachten te besteden ter bereiking van ons doel. (Applaus). Voor de notulen der vorige jaarvergadering, wordt verwezen naar het verslag dier vergadering, voorkomend in jaargang 24 van het tijdschrift, blz. 165 en volgende. Omtrent dat verslag zijn geene aanmerkingen ingekomen, waarom het wordt goed gekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat de heeren: van der Veur Hoffmann en van Beurden bericht hebben gezonden, dat zij verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. Punt b. De Secretaris brengt namens het Bestuur onderstaand verslag uit omtrent den toestand der Vereeniging en de bestuurshandelingen sedert de Algemeene vergadering van 28 September 1908. Het aantal leden in 1909 bedraagt 207, waarvan 184 in Nederland en 23 in Indië; het aantal abonne's op het tijdschrift bedraagt 27, waarvan 19 in Nederland, 6 in Indië en 2 in België. Door tusschenkomst van den boekhandel werden in 1907, 23 exemplaren van het tijdschrift verkocht. Het ledental verminderde met 5, dat der abonne's vermeerderde met 4, terwijl het getal exemplaren door tusschenkomst van den boekhandel verkocht hetzelfde bleef. In het afgeloopen jaar werd ontvangen f 1259,60 en uitgegeven f 17 3 5»51 zoodat de rekening over 1908 sluit met een tekort groot 375,91. Vergelijkt men de groepsgewijze recapitulatie der uitgaven van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 171