i7i de termijnen voor de verhoogingen zouden ingaan op den isten Januari of den istcn Juli na dagteekening van het besluit van benoeming tot landmeter. Op den 28sten April j.l. werd ons door Uwe Excellentie goedgunstig eene bijzondere audiëntie verleend, waarop wij gelegenheid hadden ons verzoekschrift en het verslag nader toe te lichten. Wij kregen de overtuiging, dat Uwe Excellentie niet ongenegen was tot invoering der gevraagde verbetering, als de achteruitgang voor 's Lands middelen, waarop door U werd gewezen, niet zou aanhouden. Ten einde de leden der Staten-Generaal met onze zaak bekend te maken, werd aan Hun Edelmogenden den 7den September j.l. het bovengenoemde verslag in druk toegezonden, vergezeld van eene circu laire, waarin Hun steun werd gevraagd bij de te wachten voorstellen. Hoewel de verbetering van 's Lands inkomsten, helaas niet van dien aard was, dat wij de invoering van de geheele voorgestelde regeling konden verwachten, was toch bij het bekend worden der begrooting voor 1909, de teleurstelling zeer groot; toen bleek toch, dat de door Uwen ambtsvoorganger reeds in uitzicht gestelde invoering der drie- jaarlijksche verhooging met behoud van het tegenwoordige minimum en maximum salaris zelfs weer was uitgesteld. In de hoop, dat de toenemende verbetering der inkomsten van het Rijk, Uwe Excellentie nog doet besluiten tot het invoeren der driejaarlijksche verhooging van onze traktementen, als voorloopige verbetering, namen wij de vrijheid, daarvoor per circularie steun te vragen aan de Heeren Leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Redenen, waarom wij ons tot Uwe Excellentie wenden met het eerbiedig verzoek, dat het Uwe Excellentie moge behagen nog, als voorloopige verbetering van den tegenwoordigen toestand, die algemeen als slecht en onbillijk wordt erkend, te willen overgaan tot eene nieuwe regeling der traktementen van de landmeters van het Kadaster, met dien verstande, dat met voorloopig behoud van het tegenwoordig aanvangs- en eindsalaris, de verhoogingen ad 200 gulden in het ver volg zullen worden toegekend om de drie jaren. Tevens worde be paald, dat de termijnen voor die verhoogingen zullen ingaan op den isten Januari of den isten Juli na dagteekening van het besluit der benoeming tot landmeter. 't Welkdoende enz. Het Bestuur enz. Deze poging, om voor het jaar 1909 althans een gedeelte onzer wenschen vervuld te zien, heeft helaas niet mogen baten. Den 23 December 1908 werd te Utrecht de constitueerende

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 173