172 vergadering gehouden van de «Vereeniging tot ondersteuning van ambtenaren en beambten in 's Rijks dienst.» De Secretaris woonde namens het Bestuur die vergadering bij en trad, in afwachting van de latere aansluiting van onze Ver eeniging en om de oprichting der nieuwe Vereeniging mede mogelijk te maken, als personeel lid toe, De in de vorige Algemeene vergadering toegestane bijdrage van 25 gulden in de oprichtingskosten der nieuwe, zoo nuttige vereeniging, werd met dank aanvaard. Den 9<len Januari 1909 werd van de heeren J. F. H. Meijer, J. C. van der Veur en C. J. Colpa, uitmakende de op de jongste Alge meene vergadering benoemde feestcommissie tot herdenking van het 25 jarig bestaan der Vereeniging, het volgende schrijven ontvangen „Aan den heer Secretaris der Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde „Ondergeteekenden gevoelen zich tot hun spijt verplicht het Bestuur „der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde mede te deelen, „dat zij bij nader inzien tot de meening zijn gekomen, dat de voor bereiding en leiding der a.s. feestelijke herdenking van het 25 jarig „bestaan der Vereeniging, waartoe ter vorige Algemeene Vergadering „werd besloten, niet aan hen kan en mag toevertrouwd blijven." „Waar op dit oogenblik geene lichtpunten op kadastraal of Ver- „eenigings gebied binnen hun gezichtskring vallen, missen zij de op gewektheid ter voorbereiding van een feest in onze Vereeniging." „Voor zoover ze reeds al of niet onvoorwaardelijk de uitnoodiging, „om deel uit te maken eener feestcommissie hadden aangenomen, „zijn ze dus beslist verplicht op die aanneming terug te komen." „Met gevoelens van hoogachting enz." Eene poging om hen" op dit betreurenswaardig besluit te doen terugkomen, mocht niet baten. Het Bestuur besloot toen, om, zij het ook op zeer bescheiden wijze, zelf de zaak ter hand te nemen. De toezegging van den heer Colpa, om het Bestuur daarin, zoo noodig, behulpzaam te zijn, werd gaarne aanvaard. Den 2 4sten Maart 1909 werd van de Commissie tot het ont werpen van een huishoudelijk reglement, het ontworpen concept met memorie van toelichting ontvangen. Concept en memorie zijn met een exemplaar der statuten na circuleering bij Bestuur en Redactie aan de 2e aflevering 1909 van het tijdschrift toegevoegd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 174