De ontvangst bij deze heeren was zeer minzaam, en het bleek ons spoedig, dat zoo al niet de geheele traktementsverbetering, dan toch wel de verbetering der traktementsregeling, hunne volle sympathie had. Ook Z. E. de Minister gaf ons datzelfde te kennenover trakte mentsverbetering wenschte hij echter niet te spreken, alvorens gebleken was, dat bij hem ingekomen ernstige klachten over houding, optreden en ijver der landmeters, zouden blijken onge grond te zijn. Z. E. deelde mede, dat eene Commissie zou worden benoemd, om een grondig onderzoek in te stellen. Viel dat onderzoek gunstig uit, dan zou Z. E. gaarne het Bestuur opnieuw ontvangen, om over traktementsverbetering te spreken. Het Bestuur heeft daarop de belangen van allen met ernst en kracht verdedigd en de mogelijkheid ontkend, dat deze klachten juist zouden zijn; misschien voor een enkel, zeldzaam voorkomend geval, maar beslist niet voor het corps landmeters in het algemeen. De bedoelde Commissie is spoedig daarop benoemd en thans met dat onderzoek bezig. Het Bestuur ziet de uitkomsten van dat onderzoek met ver trouwen tegemoet en is overtuigd, dat de blaam door die onge gronde klachten op het geheele corps geworpen, zal blijken ten eenenmale onverdiend te zijn; het hoopt dan ook weldra in de gelegenheid te worden gesteld, om van Z. E. ook de toezegging eener traktementsverbetering te mogen ontvangen. In het afgeloopen jaar werden twee bestuursvergaderingen te Arnhem gehouden. In de eerste werd besloten, op welke wijze de 25ste Algemeene vergadering zou worden gehouden. Overtuigd, dat een bezoek aan de Topografische Inrichting te 's-Gravenhage een gepast en waardig slot voor deze vergadering zou zijn, werd den Secretaris opgedragen, daartoe een verzoek bij den heer Directeur dier inrichting te doen. Met niet genoeg te waardeeren voorkomendheid, was de heer Luitenant-Kolonel S. P. Lindhout dadelijk bereid, niet alleen om het verzoek toe te staan, maar ook om te zorgen, dat de bezichtiging onder deskundige leiding zou plaats hebben. De bibliotheek der Vereeniging werd uitgebreid met de gewone periodieken en met eenige geschenken. De onlangs benoemde buitengewone Hoogleeraar in de Geodesie 175

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 177