176 aan de Rijks-Universiteit te Utrecht, de heer Dr. J. J. A. Muller te Zeist, lid onzer Vereeniging, bood voor de bibliotheek een afdruk zijner rede aan, uitgesproken bij de aanvaarding van zijn ambt en getiteld: «Het tegenwoordig standpunt der Geodesie», w^larvoor het Bestuur hem hartelijk dank betuigde. Met toestemming van den heer Dr. Muller is deze rede op genomen in de pas verschenen derde aflevering van ons tijdschrift. Dit verslag wordt na dankbetuiging aan den Secretaris onder applaus goedgekeurd. Punt c. De heer J. W. den Hartogh brengt daarna namens de Com missie tot het nazien der rekening en verantwoording over 1908 verslag uit. Zijne conclusie luidt, dat alles in orde is bevonden, waarna onder dankzegging aan den penningmeester van dat beheer decharge wordt verleend. Aan de heeren A. S. Keurschot, J. W den Hartogh en J. Suk, uitmakende de Commissie tot naziening, betuigt de Voor zitter den dank der vergadering voor den door hen gedanen arbeid. Punt d. De Voorzitter, overgaande tot de behandeling van punt d der agenda, deelt mede, dat, zooals uit het jaarverslag is gebleken, er een tekort over het jaar 1908 is, groot f 375.91. Daar er leden zijn, die geen enkel belang hebben bij het streven, dat voornamelijk oorzaak is van het tekort, n.l. het verkrijgen van eene betere regeling der traktementen, heeft het Bestuur gemeend te moeten voorstellen, dit tekort te dekken door een hoofdelijken omslag ad f 2.50 over de ambtenaren van het Kadaster, leden der Vereeniging. De heer Kloosterboer acht het wenschelijk, dat de omslag plaats heeft evenredig met de traktementen. De heer J. W. den Hartogh wenscht, dat met het oog op nog te maken kosten voor de verbetering der traktementsregeling, een stap verder worde gegaan en stelt voor den hoofdelijken omslag te bepalen op f 3.de heer ten Braak is het met dit voorstel geheel eens. De heer Hof meent, dat eerst de begrooting moet worden behandeld. De heer Hollestelle stelt voor, den omslag voor de adspi- rant-landmeters te stellen op de helft van dien der landmeters.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 178