177 De heer van Riessen acht ook de ambtgenooten, die buiten de Vereeniging staan, verplicht in de kosten bij te dragen, die toch ook in hun belang zijn gemaakt. Hij wenscht, dat eene circulaire aan die ambtgenooten zal worden gezonden met verzoek bij te dragen, en hen tevens uit te noodigen lid te worden. De Voorzitter deelt den heer Hof mede, dat eerst moet worden uitgemaakt, of 1908 met omslag zal worden sluitend gemaakt, voor de begrooting voor 1910 kan worden besproken. Het voorstel den Hartogh wordt door het Bestuur overgenomen. De voorstellen van de heeren Kloosterboer en Hollestelle zijn beter te bespreken, als het bedrag van den omslag is vastgesteld. De heer de Korver heeft statuaire bezwaren en vraagt of de vergadering wel bevoegd is eenig lid uit te sluiten. Hij wenscht aan te sturen op het bepalen eener vrijwillige bijdrage. De Voorzitter gelooft, dat de heer de Korver op den ver keerden weg is. Het ligt toch zoo voor de hand, dat alleen de kadasterambtenaren hier te lande verplicht zijn bij te dragen, daar alleen zij er belang bij hebben. Het vragen van vrijwillige bijdragen lijkt hem onuitvoerbaar. De heer Hof vraagt, of het niet mogelijk is bij vermindering der bijdrage deze over eenige jaren te verdeelen. De heer Gombault vreest voor misverstand. Uit de woorden van den Voorzitter valt af te leiden, dat de ingenieurs-verificateur zouden worden uitgesloten van de bijdrage; dat lijkt hem onjuist. Hij is niet voor het voorstel den Hartogh, door het Bestuur overgenomen, en vindt het regelmatiger thans niet meer te vragen dan noodig is. De Voorzitter zegt, dat hij onder ambtenaren van het Kadaster bedoeld heeft ingenieurs-verificateur, landmeters en adspirant landmeters. Zeker, f 2.50 is nu genoeg, maar wij weten reeds, dat meerdere kosten moeten worden gemaakt, een verhooging van 50 cents beteekent toch zoo weinig. De heer de Vries is ook tegen het voorstel den Hartogh; 't is niet wenschelijk kosten voor de toekomst reeds nu te dekken. Hij stelt dus voor, het oorspronkelijk voorstel van het Bestuur in stemming te brengen. Daartoe wordt besloten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 179