178 Het Bestuursvoorstel, «eene bijdrage tot dekking van het tekort te heffen van de ambtenaren van het Kadaster hier te lande, leden der Vereeniging», wordt daarna aangenomen met op ééne na algemeene stemmen. Nadat de voorstellen i°. van den heer Kloosterboer, bijdrage evenredig naar de traktementen, en 2°. van den heer Hollestcllc, later van den heer Krijgsman, om de adspirant-landmeters slechts de helft van de te betalen bijdrage per hoofd te laten betalen, zijn verworpen, is nu het geheele oorspronkelijke bestuurs voorstel, bepalende het bedrag per hoofd op f 2.50, aangenomen. Het voorstel van den heer van Riessen, om aan de buiten de Vereeniging staande ambtgenooten eene circulaire te richten met uitnoodiging ook de bijdrage te betalen en als lid toe te treden, wordt aangenomen- Punt e. De begrooting over 1910 met een totaal aan inkomsten en uitgaven ieder van 1135 gulden, wordt aangenomen na eene opmerking van den heer de Haan, dat het tekort over 1908 daar nu niet meer thuis hoort, hetgeen door de penningmeester wordt toegestemd. Punt f. De Voorzitter, punt f. aan de orde stellende, deelt mede, dat van den heer R. A. de Wal bericht is ontvangen, dat het hem on mogelijk is eene herbenoeming tot redacteur te aanvaarden. Het Bestuur heeft gemeend, hoe ongaarne ook, zich bij dit besluit van den heer de Wal te moeten neerleggen. De Voorzitter wijst op de door den heer de Wal bewezen diensten en betuigt hem namens de Vereeniging hartelijk dank, terwijl hij de hoop uitspreekt, dat hij ons tijdschrift zal blijven steunen door zijne gewaardeerde bijdragen. De Voorzitter laat thans aan de vergadering de beslissing over, of zij in de redactie van het tijdschrift wil voorzien, dan wel die voorziening aan het Bestuur wenscht over te laten. Enkele leden vragen, of het Bestuur candidaten heeft, waarop de Voorzitter mededeelt, dat wel pogingen zijn gedaan, voorloopig nog zonder beslist resultaat. De vergadering draagt daarna aan het Bestuur op in de redactie te voorzien. Alvorens tot punt g. over te gaan, wordt besloten te pauseeren tot half twee.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 180