belangen dient en stelt dus voor, thans over te gaan tot eene nieuwe vrije stemming. Uitgebracht worden weder 54 stemmen (waarvan 3 blanco). De heer J. W. den Hartogh verkreeg 37, de heeren Gom- bault, Baning en Hoffmann ieder 3, de heeren de Vries en Col pa ieder twee stemmen, terwijl de heer P. van Dijk één stem verkreeg. De heer den Hartogh is aldus tot Voorzitter gekozen en zegt op de vraag van den heer Paulussen, of hij de benoeming aan neemt, dat dit voor hem eene moeielijke vraag is. Hij betreurt het zeer, dat de heer Boer geene vrijheid heeft kunnen vinden het Voorzitterschap te aanvaarden. Daarin moet echter berust worden, 't Is lang geene gemakkelijke taak; de heer Paulussen vooral, wien hij hulde brengt voor de wijze, waarop hij zijne taak vervulde, heeft dat gedurende de drie voorafgaande woelige jaren ruimschoots ondervonden. Hij dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en neemt de vereerende onderscheiding aan. (Applaus.) De Voorzitter wenscht den heer den Hartogh geluk met zijne benoeming en de Vereeniging met de gedane keus. Zeer waar is het, wat de heer den Hartogh heeft gezegd, maar hij ver trouwt, dat de heer den Hartogh zal doen, wat zijne voorgangers hebben gedaan. (Applaus.) Punt i. Thans overgaande tot punt i\ Aansluiting der Vereeniging bij de «Vereeniging tot ondersteuning van ambtenaren en beambten in Rijks dienst», zegt de Voorzitter, dat het allen wel bekend zal zijn, dat in de vorige jaarvergadering groote sympathie met de oprichting dezer Vereeniging is betuigd, en dat de vergadering toen op voorstel van den heer Gombault eene bijdrage vanfz5 in de oprichtingskosten toestond. Het Bestuur heeft met genoegen aan die opdracht voldaan en ontving daarvoor den dank der nieuwe vereeniging. Deze vereeniging is nu opgericht en nu meent het Bestuur aansluiting van onze vereeniging ten zeerste te moeten aanbevelen. Onze bijdrage zal f 20 bedragen, met het voordeel, dat ieder lid onzer vereeniging slechts f 1.50 heeft te betalen aan contri butie die anders f 2.bedraagt. Hij doet thans het voorstel tot aansluiting. i8o

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 182