De heer de Korver wenscht geen letter af te dingen op al hetgeen ten gunste der nieuwe vereeniging is gezegd, zij heeft zijne volle sympathie; maar hij vraagt kan onze Vereeniging lid worden en wijst daartoe op de art. 4 alinea 1 en 2 en art. 5 der statuten, waaruit wel degelijk blijkt, dat alleen kunnen bedoeld worden ambtenaarsvereenigingen en dat nu is onze vereeniging niet. De Voorzitter zegt, de heer de Korver kan letterlijk gelijk hebben, maar 't aantal niet-ambtenaren is bij ons zóó gering, dat dit bezwaar wel niet zal meetellen. De heer de Korver heeft niets tegen de aansluiting, vreest alleen bezwaar van de zijde der Vereeniging tot ondersteuning enz., immers Statuten moeten worden overgelegd en op dat bezwaar worden gewezen. De Voorzitter zegt dat toe. Op de vraag van den heer Verhoeven, of nu niet de begrooting van 1910 moet worden gewijzigd, antwoordt de Voorzitter ont kennend. De aansluiting wordt daarna aangenomen. Punt k. Aan de orde is nu de Behandeling van het concept Huis houdelijk Reglement»samengesteld door de Commissie, daartoe in de vorige algemeene vergadering benoemd. De Voorzitter, dit punt inleidende, brengt den dank der Ver eeniging uit aan de Commissie, belast met het samenstellen van het concept, niet minder voor de wijze, waarop zij zich van hare moeielijke taak heeft gekweten. Wellicht zullen er leden zijn, die bezwaren hebben Wijzigingen kunnen en zullen dan worden aangebracht; hij hoopt echter dat het grondidee onaangetast zal blijven en opent nu de algemeene beschouwingen. De heer van Riessen brengt in herinnering de besluiten van de algemeene vergaderingen van 1907 en 1908 in zake statuten wijzigingen en betoogt, dat in 1908 besloten werd het ontwerpen van een huishoudelijk reglement, nadat door tegenstanders van statutenwijziging gewezen werd op het gevaar, dat het in het vaandel der Vereeniging geschreven woord: «Wetenschap» zou vervangen worden door «Eigenbelang». Spreker bestreed met kracht dat onjuiste denkbeeld, dat geens zins dat der H.H. Zijlstra, J. H. de Wal en spreker was, toen zij door hun schrijven in 1907 den stoot wenschten te geven tot eene statutenwijziging. 181

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 183