Wel juichten zij toe, dat de Vereeniging ook en met vrucht zich in de laatste jaren aan de persoonlijke belangen der ambte naren gewijd heeft, maar zij wenschten de Vereeniging niet om te zetten in eene vakvereeniging. Spreker bracht hulde aan de Commissie tot samenstelling van een huishoudelijk reglement, voor de omvangrijke en moeielijke taak, doch aarzelde niet te verklaren, dat die Commissie niet in hare taak slaagde, want wel wat gevoelende voor de denk beelden, geopperd door voorstanders van Statutenwijziging, nam de Commissie in een huishoudelijk reglement bepalingen op, die thuis behoorden in statuten. Hij waarschuwt hiertegen en raadt den leden aan, niet te aarzelen, die bepalingen daar neer te schrijven, waar ze behooren, n.l. in de statuten en vraagt, of eene vereeniging als de onze, die zich zoo gaarne noemt eene wetenschappelijke vereeniging, niet eenigszins den lachlust opwekken zal, als zij er een dubbel stel statuten op na ging houden. De Voorzitter is van oordeel, dat wat door den heer vanRiessen werd in het midden gebracht, zaken betreft, die in de vorige jaarvergadering zijn afgehandeld; de leden hebben zich daarbij nedergelegd. Over de opmerking, dat het onderhavige concept bepalingen bevat, die in statuten thuis hooren, wenscht hij als zijne meening te kennen te geven, dat bij de artikelsgewijze behandeling gelegenheid zal zijn, daarover het noodige te zeggen. De Commissie voor het huishoudelijk reglement is door de algemeene vergadering benoemd; hij verzoekt nu aan de Com missie de verdediging van haar concept op zich te willen nemen. De heer de Haan zegt, dat die taak moeielijk was; de Com missie had een bepaald mandaat. De bewering van den heer van Riessen, dat het concept eene verkapte statutenwijziging is, wil hij niet geheel ontkennen. Maar daarom behoeft het geleverde werk nog niet belachelijk gemaakt te worden; 't zijn geen statuten tweede soort. Enkele zaken hoor den wellicht beter bij de statuten thuis, maar dat kon nu eenmaal niet anders. 't Meest gewenscht komt het hem voor, dat de tegenstanders bij de artikelen met hunne bezwaren komenzonder vooringenomen heid zal de Commissie haren arbeid verdedigen. 182

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 184