De heer de Korver vindt de algemeene beschouwingen van den heer van Riessen zeer interessant en heeft ze met belang stelling gevolgdin veel is hij het met hem eens, maar niet met zijne conclusie; die zou moeten leiden tot statutenwijziging. Dat kan niet. De heer van Riessen. De beide vorige sprekers zijn het dus grootendeels met mij eens. Zijn doel was alleen, misverstand weg te nemen. Hij blijft bij het besluit der vorige vergadering, n.l. geene statutenwijziging; dus ook geene statuaire zaken in huishoudelijk reglement. De Voorzitter is van oordeel, dat dit alles zal worden opge helderd en besproken bij de behandeling der artikelen. De heer Krijgsman zegt, dat de heer van Riessen een stap achteruit doet. Er is tegenspraak tusschen de art. i statuten en huish. reglement. Moet alles geschrapt worden, wat in strijd zou zijn met de statuten, dan moet ook de behartiging der amb- tenaarsbelangen in het huish. reglement worden geschrapt, waar hij tegen is. De Voorzitter. Die tegenspraak is slechts schijnbaar en alleen oningewijden kunnen die er in zoeken; voor ons geldt dat be zwaar niet. De heer Krijgsman. Het huishoudelijk reglement geeft ons de praktijk, die echter niet met de statuten overeenkomt, dus statutenwijziging moet worden aan de orde gesteld. Het is nuttig, op het besluit der vorige vergadering terug te komen. Gaan we het concept huishoudelijk reglement in over eenstemming brengen met de statuten, dan zouden wij verplicht zijn veel goede bepalingen te schrappen. De heer Boer gelooft, dat men op weg is te treden in de discussiën van het vorig jaar. Of de statuten moeten worden gewijzigd, staat niet op de agenda dergelijke gewichtige kwesties mogen niet worden behandeld op deze vergadering. De vraag is dus alleen, of het huishoudelijk reglement aansluit aan de statuten en dit mag zijn als 't ware eene uitbreiding der statuten, of beter nog, hoe de statuten dienen te worden uitgelegd. Het verband, dat bestaat tusschen art. i der statuten en art. i huish. reglement is het vorig jaar reeds vastgesteld, n.l. ambtenaars- belangen kunnen worden beschouwd ook te zijn de belangen van het Kadaster, zij mogen daar echter niet mee in strijd zijn. 183

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 185