De heer Krijgsman blijft het een gedwongen uitlegging vin den, maar in het belang der zaak zal hij zich bij die gedwongen uitlegging neerleggen. De Voorzitter is het met de beschouwingen van den heer Boer geheel eens. De vergadering kan in een huishoudelijk reglement bepalen, hoe men de statuten heeft op te vatten. De algemeene beschouwingen worden nu gesloten, om over te gaan tot de artikelsgewijze behandeling. De artikelen 1 en 2 worden na eenige discussie tusschen de heeren den Hartogh en de Haan over de woorden «verheffing van het dienstvak», ongewijzigd aangenomen. Art. j. De heer Zijlstra zegt, dat dit art. met het oog op art. 3 der statuten zeer goed gemist kan worden,, want heeft het Bestuur bij meerderheid, doch niet eenstemmig besloten iemand als lid toe te laten, dan kan die meerderheid ook besluiten, niet het oordeel der algemeene vergadering in te winnen. De heer Krijgsman had zich art. 3 anders voorgesteld, n.l. zóó, dat ieder, die de statuten onderschrijft, als lid wordt aangenomen. Op die manier kunnen wel is waar ongewenschte elementen in de Vereeniging worden opgenomen, waarom aan het Bestuur dan ook het recht kan worden verleend tot schorsing behoudens beroep op de vergadering. De Voorzitter vindt, dat art. 3 gemist kan worden en licht zijne meening toe. Na eenige verdere discussie stelt nu de heer Zijlstra voor art. 3 te schrappen. Dit voorstel wordt verworpen en art. j daarna ongewijzigd aangenomen. Art. 4. De heer Boer stelt voor, art. 4 te schrappen, waartoe na eenige discussie met groote meerderheid wordt besloten. Art. 5 en 6 aangenomen. Art. p De heer Mulder vraagt, of het 2e lid geen aanleiding kan geven tot moeielijkhedenhij denkt aan de mogelijkheid van vergaderingen, waarop niet-leden worden toegelaten, als bijv. indertijd de bekende vergadering der Notarieele Vereeniging te Amsterdam. Daar hadden de landmeters toch stemrecht. De Voorzitter merkt op, dat zoo'n bijeenkomst geen vergadering meer is der Vereenigingde daar uit te brengen stemmen zijn van bi zonderen aard en hebben geene betrekking op het vereenigingsleven 184

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 186