ï85 De art. 7 en 8 worden aangenomen. Art. 10. De heer Krijgsman heeft op dit artikel ernstige aanmerkingen, hij acht onmiddellijk beantwoorden minder wen- schelijk en stelt voor den tweeden volzin geheel te late nvervallen en tusschen de woorden «voorzitter» en «uitgezonderd» te voegen «en de voorsteller.» De heer de Haan heeft wel bezwaren, maar kan zich evenals de heer Paulussen met de voorgestelde wijziging wel vereenigen. Art. /o, luidend zooals door den heer Krijgsman is voorgesteld, wordt aangenomen. Art. 11. De heer Krijgsman wenscht «huishoudelijk» ver anderd te zien in «openbaar». Er is, meent hij, geen enkel bezwaar tegen het toelaten van iedereen. Wel moet de mogelijk heid behouden blijven om besloten vergaderingen te beleggen. De heer Gombault is tegen het voorstel Krijgsman. Open baarheid hoort op politieke vergaderingen thuis. Hij is er tegen, dat journalisten van de vergaderingen verslagen uitbrengen, soms voor zaken, die ze niet kunnen beoordeelen; de ondervinding heeft dat geleerd. De heer Boer wenscht door toevoeging van «in den regel» tusschen «dragen» en «een» in de eerste alinea openbare vergade ringen mogelijk te maken. De heeren de Vries en Hollestelle meenen, dat het artikel wel kan worden geschrapt. De heer Krijgsman is het niet eens met den heer Gombault. Waarom zouden wij niet van het voorrecht van openbaarheid gebruik maken? Journalisten zijn wel geschikt tot het uitbrengen van verslagen, hetgeen meer dan eens gebleken is uit couranten verslagen over zeer technische onderwerpen. Art. 11 wordt met de aanvulling, door den heer Boer voor gesteld, aangenomen. Art. 12 wordt aangenomen met de toevoeging «jaarlijksche» tusschen «ter» en «algemeene». Art. ij. De heer Zijlstra stelt voor, den datum 1 Augustus te vervroegen, omdat het ongewijzigd art. 13 eene beperking zou worden van art. 5 al. 2 der Statuten, dat het houden der alge meene vergadering toelaat tusschen 1 Juli en 31 December. Hij acht in verband met art. 12 en 14 van het huishoudelijk reglement het houden dier vergadering in Juli en Augustus

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 187