ï87 De heer van Riessen. Het Bestuur heeft bij het samenstellen der concepten van het vorig jaar daar ook zoo over gedacht en stelde daarom splitsing in gewone en buitengewone leden voor. Na eene breedvoerige discussie, waaruit o.a. ook blijkt, dat men de Indische leden meer als belangstellende, dan als medesprelcende leden beschouwt, n.l. zoolang ze zoover af zijn (bij reeds eerder gehouden schriftelijke stemming deden zij zonder protest, niet mede), wordt art. 10 ongewijzigd aangenomen. Art. 22. De Voorzitter bespreekt dit artikel in verband met art. 13 der statuten. De heer van Riessen zegt, dat de geheele beweging der statutenwijziging op touw gezet is, om voorvallen als op de algemeene vergadering te Maastricht te voorkomen; dat gebeurt door het referendum. De heer Krijgsman wil eerder uitbreiding dan beperking van het referendum; hij acht het getal van twintig leden te gering, en zou alle vergaderingsbesluiten aan een referendum willen onderwerpen, Het artikel wordt daarna breedvoerig en met overtuiging ver dedigd door den heer de Korver. De heer P. J. Hamelberg stelt nu voor, de art. 2224 samen te bespreken, waartoe wordt besloten. De heer Zijlstra vindt in art. 22 een voldoende rem tegen overijlde besluiten en tegen de macht van enkelen; hij stelt voor, art. 23 en 24 niet aan te nemen, wanneer men niet alles bij referendum wil vaststellen en algemeene vergaderingen onnoodig wil maken. Het voorstel Zijlstra wordt verworpen en de art. 22 en 23 aangenomen. Alvorens tot'stemming over art. 24 over te gaan, worden daarop amendementen voorgesteld; door den heer Alving, om in plaats van 10 leden, V4 der leden te lezen en door den heer Hollestelle, die vreezende voor verlamming der ambitie om ter vergadering te komen, een grooter gewicht aan de ter vergadering uitgebrachte stemmen wenscht toe te kennen. Deze amendementen worden verworpen. Ten slotte wordt een voorstel, het woord «tien» in «twintig» te veranderen, aangenomen. Art. 24, aldus gewijzigd, wordt aangenomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 189