De art 23, 26 en 27 worden aangenomen, Alt. 28. De heer Krijgsman wil het verslag der jaarlij ksche algemeene vergadering opnemen in de eerstvolgende aflevering van het tijdschrift. Nadat de heer de Vries heeft gewezen op de vele praktische bezwaren aan den voorgestelden maatregel verbonden, geeft de heer Krijgsman toe en wordt art. 28 aan genomen. Art. 29. Op voorstel van den heer Krijgsman zal de rekening en verantwoording van den penningmeester, na goedkeuring door de Commissie van naziening en vóór de jaarlijksche vergadering, worden gepubliceerd in het tijdschrift; zijne voorstellen, om het zelfde te doen met het jaarverslag en de begrooting, worden na vrij langdurige bespreking verworpen. Art. 29, nu luidend: «De rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar, bedoeld in art. 8 tweede lid der Statuten, wordt nagezien door eene Commissie van twee leden, die van hare bevinding verslag doet, en vóór de jaarlijksche vergadering in het tijdschrift gepubliceerd» wordt aangenomen. Art. 30 wordt aangenomen. Art. 31 tot en met 34 worden aangenomen. Art. 33. De heer de Vries merkt op, dat het formaat van het tijdschrift reeds bepaald is en dat de omvang van een jaargang moeilijk te voren kan worden vastgesteld. De vergadering besluit daarom de woorden «Het formaat en de omvang» te vervangen door de woorden «De uitgave». Art. 33 aangenomen. Art. 36 wordt aangenomen na toevoeging in het tweede lid tusschen de woorden «geschriften» en «in» van de woorden «voor den tijd van een maand». Art. 33. De heer Zijlstra ontraadt aanneming van dit artikel, daar art. 34 de redactie reeds verantwoordelijk stelt tegenover dé algemeene vergadering haar daarenboven nog onder curateele te stellen van het Bestuur of een 1 o-tal leden, en haar reeds aan banden te leggen tijdens een aanhangig voorstel tot schorsing, acht hij niet gewenscht. De heer Korver zegt, art. 47 is zoo maar niet uit den duim gezogen; het heeft eene geschiedkundige wording. De redactie wordt benoemd voor een jaar, ingaande 1 Januari; na de Jaar vergadering, heeft zij dus nog bijna een half jaar. 88

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 190