Er bestaat geen middel om in te grijpen, dus: schorsing. Men denke eens aan het misbruik, dat eene vorige redactie heeft gemaakt. De heer Hamelberg acht het getal van tien leden te gering; ook keurt hij niet goed, dat het Bestuur kan schorsen. Het voorstel van den heer Zijlstra, om het artikel te schrappen, wordt verworpen. Na aanneming van een voorstel van den heer Krijgsman, om het woord «tien» tusschen «minstens» en «leden» te veranderen in «twintig», wordt het artikel aangenomen. Art. jti. De heer de Korver stelt namens den heer Gom- ba uit, die de vergadering moest verlaten, voor, de reis-en verblijf kosten der redactie te binden aan de goedkeuring van het Bestuur. De heer Krijgsman kan zich daarmede niet vereenigen; Bestuur en Redactie staan in verantwoordelijkheid gelijk. De heer de Korver. Ja, maar het Bestuur zit aan het laadje en weet hoever te gaan, de Redactie niet. De heer de Vries vraagt, wat bedoeld wordt. Tot heden werden de medewerkers niet door de Redactie, doch uit de kas der Vereeniging betaald. De heer de Haan zegt, de bedoeling is nu ook, dat de mede werkers uit de kas worden betaald en erkent dat de Commissie dit niet duidelijk liet uitkomen. De heer Boer stelt voor, de woorden «die gedeeltelijk besteed kan worden aan» te vervangen door de woorden «alsmede een krediet voor.» Dit voorstel wordt aangenomen en daarna het aldus gewijzigde artikel. Art. jg. De heer van Riessen vraagt, of dit artikel niet in strijd is met de statuten. De vergadering vindt dat niet. Nadat de heer de Vries de bezwaren daartegen heeft uiteen- geze't, worden de woorden: »na 1 Juli" tot en met «verschuldigd» geschrapt en het aldus gewijzigde artikel aangenomen. Art. 40 wordt aangenomen. Art. 41. Het bezwaar van den heer Alving, die deze bepaling overbodig vindt, wordt door de vergadering niet gedeeld; het artikel wordt aangenomen. De art. 42 en 43 worden aangenomen. 189

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 191