al heeft hij ook veel aanmerkingen gehad, door haren arbeid toch heel wat verbeteringen zijn aangebracht. Applaus. Ten slotte deelt de Voorzilter nog mede, dat van de heeren: H. Smeulders, A. Smeulders, E. Pollen en A. de Bie, het volgende telegram is ontvangen: «Voorzitter Kadaster Vereeniging, Café Hollandais Groenmarkt «Haag». «Door drukke werkzaamheden verhinderd aanwezig te zijn, bieden wij bij gelegenheid van het jubileum onze gelukwenschen aam). Deze attentie der Eindhovensche ambtgenooten wordt zeer op prijs gesteld en met gejuich begroet. De Voorzitter herinnert den leden, die den volgenden dag het be zoek aan de Topograpische Inrichting zullen brengen, dat zij des morgens om 9 uur in het café Hollandais aanwezig moeten zijn. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vijfentwintigste Jaarlijksche Algemeene Vergadering door den Voorzitter gesloten verklaard. Wat nu is deze 25ste algemeene vergadering gebleken te zijn? De groote opkomst der leden, niettegenstaande velen door druk dienstwerk weinig beschikbaren tijd hadden, de belangstelling in de vereenigingszaken, de prettige en joviale omgang der ver gaderende ambtgenooten, zijn zoovele bewijzen, dat ten spijt van het ontbreken der lichtpunten, ten spijt van de sombere voor stellingen en van de groote beroering in het geheele corps land meters van het Kadaster, verwekt door de benoeming der Com missie van onderzoek, waarvoor geen tastbare redenen waren te vinden, het geloof in de toekomst van ons vak en in de eindelijke vervulling van onze billijke wenschen onaangetast is gebleven! Met vol vertrouwen wordt het eindverslag der Commissie van onderzoek tegemoet gezien; het zal en moet blijken, dat de naam van het geheele corps ongerept is gebleven, dat geene redenen kunnen bestaan, om nog langer de verbetering in de opleiding tot landmeter van het Kadaster en eene billijke regeling der traktementen achterwege te laten. De 25ste algemeene vergadering was een succes, ten spijt van de tegenspoeden. Moge onze Vereeniging in bloei toenemen en de ambtgenooten, die er nog buiten staan, thans overtuigd zijn, dat het hun eene dure plicht is, zich bij haar aan te sluiten! igi

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 193