voltooien; hoe zij daarna door de behoefte aan andere kaarten, steeds den omvang van hare bemoeiingen zag toenemen en zóó is geworden tot de omvangrijke inrichting van heden. Toch is de eindpaal geenszins bereikt. Het beroep op de prestatiën der Inrichting wordt steeds grooter en zonder de heilzame gevolgen van dien aandrang voorbij te zien, is spreker doordrongen van de overtuiging, dat aan die eischen slechts bedachtzaam en met mate kan worden voldaan, wil men niet in een paar jaren in den grond boren, wat met zooveel moeite is tot stand gebracht. Daarom juist wordt het bezoek van personen, die door den aard van hunne werkkring meer dan anderen tot oordeelen be voegd zijn, bizonder op prijs gesteld, en spreker doet daarom een beroep op den steun, die van vakmenschen als de huidige be zoekers naar hij meent kan uitgaan, om, waar t pas geeft, wan begrippen te bestrijden en stemming te maken voor het streven der Directie naar steeds betere uitkomsten; opdat men haar geve de middelen, die zij noodig heeft: tijd, geld en ruimte. De Voorzitter der Vereeniging, de heer Paulussen, gaf aan het gevoelen der aanwezige leden uiting, door uit naam van allen dank te zeggen voor de betoonde welwillendheid en de aange boden deskundige leiding. Hij wees er op, dat het groote getal aanwezige leden een ondubbelzinnig bewijs leverde, dat deze welwillendheid op grooten prijs wordt gesteld, te meer nu dit bezoek moest worden vastgesteld op een tijd, dat velen wegens drukken dienstarbeid moeilijk hunne standplaats konden ver laten. Blijkbaar hebben dus allen van dit bezoek groote ver wachtingen. Dat zij daarin niet zullen worden teleurgesteld, meent hij reeds nu te mogen vaststellen op grond van de her inneringen, die een bezoek, reeds voor 25 jaar aan de Inrichting gebracht, bij hem hebben achtergelaten. Daarna werden de vier groepen aan hunne deskundige leiders voorgesteld en kon de rondgang een aanvang nemen. De heer Lindhout had zijne maatregelen zeer praktisch genomen; door verwisseling van leiders waar dat noodig was, door te zorgen, dat overal datgene te zien en uit te leggen viel, wat in de eerste plaats een goed denkbeeld kon geven van alles, wat de Inrichting presteert, en de wijze, waarop ze werkt en woekert met de veel te kleine ruimte, bood deze ommegang door alle vertrekken 193

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 195