194 en werkplaatsen aan allen eene goede gelegenheid alles te zien. Er was echter te veel om in twee uren te verwerken, zoodat het reeds ongeveer één uur was, toen de vier groepen zich weer in de ontvangkamer vereenigden. Daar werden aan allen de bladwijzers ter hand gesteld van de kaarten, die door 4e inrichting^ worden geproduceerd, met aangifte van de wijze, waarop sommige daarvan te verkrijgen zijn. Deze gids werd met dankbaarheid aanvaard en zal zeker voor zien in eene lang gevoelde behoefte. Meermalen toch worden aan het Bestuur der Vereeniging vragen gedaan, om te vernemen, hoe in het bezit te komen van de uitgaven der Top. Inr. De heer Eindhout richt nu tot zijn bezoekers een vriendelijk woord van afscheid, daarbij den wensch uitsprekende, dat de ontvangen indrukken hun gereede aanleiding zullen geven, om in den straks door hem aangeduiden zin zij het ook langs indirecten weg werkzaam te zijn in het belang der Top. Inr. De Voorzitter, de heer Paulussen, geeft uiting aan aller hooge waardeering en bewondering van het werk, dat de Inrichting levert; hij doet uitkomen, hoeveel de leden der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde hebben genoten en geleerd en brengt namens allen der Directie nogmaals warmen dank. Het is niet doenlijk in dit verslag eene beschrijving te geven van hetgeen werd gezien. Het Bestuur heeft daarom besloten om aan de hand van het artikel «Een bezoek aan de Topogra- phische Inrichting», verschenen in de ie aflevering van den tweeden jaargang van het tijdschrift, eene geheel tot op heden bijgewerkte beschrijving van deze merkwaardige inrichting in het tijdschrift te doen plaatsen. De heer Eindhout en zijne beide ervaren medewerkers hebben daarvoor hunne zeer gewaardeerde medewerking toegezegd, waarvoor het Bestuur hen bij voorbaat dank betuigt. De afscheidslunch, die door het lange oponthoud aan de Topo- graphische Inrichting wat laat viel, was, hoewel zeer gezellig, toch wat onrustig. Menigeen raadpleegde zijn horloge en dacht met spijt aan heengaan en lange thuisreis. Toen het echt gezellig ging worden, dunden de gelederen; maar toch ging men niet uit elkaar, voordat den aftredenden Voorzitter op uitnoodiging van den Secretaris een eeresaluut

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 196