ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw: A. W. E. K wist hout, oud-voorzitter der examen-commissie voor landmeter van het kadaster, te Roermond en zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: J. van Os, bewaarder van de hypotheken en het kadaster te Breda; B. J. C. A. Schregardus, landmeter van het kadaster te Haarlem en E. R. de Vries, landmeter van het kadaster voor domeinwerkzaamheden te Gorinchem. Bij Kon. Besl. van 18 September 1909 n°. 52 is met ingang van 1 November 1909 benoemd tot controleur der grondbelasting te Amsterdam A. J. van Epenhuysen, thans in gelijke betrek king te Dordrecht. Het eerstvolgend examen voor de betrekking van adspirant- landmeter van het kadaster zal vermoedelijk gehouden worden in de tweede helft van 1910. Het aantal te vervullen plaatsen zal minstens 10 bedragen. Nadere bijzonderheden zijn opgenomen in de Staatscourant n°. 183. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 1 October zijn in de commissie tot het examineeren van hen, die een diploma van geëxamineerd en be.ëedigd landmeter ver langen, voor het jaar 1909 benoemd: tot lid en voorzitter: H. J. Heuvel ink, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; tot leden: M. S. van Dunné, bewaarder van de hypotheken en het kadaster te Utrecht; en M. de Vos, landmeter van het kadaster te Leeuwarden. Bij de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing is benoemd tot ingenieur met ingang van 6 September 1909 de heer J. E. A. von Wolzogen Kühr c.i., en is eervol ontslag verleend met 1 October 1909 aan den heer K. van der Laan c.i. Na korte ongesteldheid is op 13 September 1909 in den ouder- 217

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 219