(Erfdienstbaarheden kunnen zoo noodig blijven bestaan.) Art. 13. «De technische leiding in ruilverkavelingszaken is, overeenkomstig de voorschriften in de volgende artikelen vervat, opgedragen aan eene centrale commissie, welker samenstelling en wijze van werken worden geregeld bij algemeenen maatregel van bestuur.» Art. 14. «Ieder eigenaar of medeeigenaar van gronden, erf pachter of beklemde meijer kan tot Gedeputeerde Staten het schriftelijk verzoek richten, dat zal worden overgegaan tot eene ruilverkaveling, waarin hij gronden, die hij in eigendom, mede eigendom, erfpacht of beklemming heeft, wenscht te zien be grepen» Art. 15. «Gedeputeerde Staten winnen over een bij hen inge komen verzoek het gevoelen in van de centrale commissie, die haar advies met redenen omkleedt en daaraan, indien het niet strekt tot afwijzing van het verzoek, toevoegt eene kaart, waarop voorloopige grenzen voor eene ruilverkaveling zijn aangegeven. In dit geval worden advies en kaart ter secretarie van de gemeente of gemeenten, binnen welke de in artikel 14 bedoelde gronden zijn gelegen, ter kostelooze inzage van een ieder neder- gelegd door de zorg van Gedeputeerde Staten, die tevens zorg dragen voor bekendmaking van deze nederlegging» Art. 17. «Wordt»«een verzoek, dat tot ruilverkaveling worde overgegaan, voor inwilliging vatbaar geacht, dan roepen Gedeputeerde Staten zoodra de centrale commissie hun heeft verklaard met de voorbereiding gereed te zijn eene vergadering bijeen van de eigenaars en mede-eigenaars» (zoo noodig ook erfpachters en beklemde meiers) «van gronden, gelegen binnen de voorloopige grenzen voor ruilverkaveling aangegeven op eene kaart hun door die commissie overgelegd». «De oproepingen tot deze vergadering geschieden bij te advi- seeren dienstbrief,» «Van de gedane oproeping geschiedt aankondiging in de Neder- landsche Staatscourant alsmede in een of meer nieuwsbladen». Art. 18. «In de vergadering is een lid van Gedeputeerde Staten, door het college aan te wijzen, voorzitter. Een lid of vertegenwoordiger van de centrale commissie woont 22 1 Wij cursiveeren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 223