de vergadering bij, ten einde het advies toe te lichten, eene raming van de vermoedelijke kosten te geven en verder inlichtingen te verstrekken» Art. 19. «In de vergadering wordt besloten, of tot ruilver kaveling zal worden overgegaan. Totheb nomen van oen besluit tot ruilverkaveling wordt ver- eischt de toestemming van de meerdereid der»«eigenaars, mede-eigenaars, erfpachters en beklemde meiers, wier gronden in kadastrale grootte meer dan de helft van de kadastrale grootte der gezamenlijke gronden bedragen en een belastbare opbrengst voor de grondbelasting van meer dan de helft van de belastbare opbrengst der gezamenlijke gronden hebben» Art. 20. «Is besloten, dat tot ruilverkaveling zal worden over gegaan, dan wordt vervolgens beslist of de uitvoering van den maatregel zal worden opgedragen aan eene plaatselijke commissie dan wel aan een landmeetkundige alleen. In het laatste geval komen, voor zoover niet anders is bepaald, de werkzaamheden en bevoegxlheden der plaatselijke commissie aan den landmeetkundige». Art. 21«Eene plaatselijke commissie bestaat uit: a. een lid-voorzitter, door Gedeputeerde Staten benoemd, de centrale commissie gehoord; b. twee leden en twee plaatsvervangende leden, tenzij de ver gadering een ander even aantal wenscht. De centrale commissie benoemt, de plaatselijke commissie ge hoord, een landmeetkundige om deze in haren arbeid bij te staan. Hij is plaatsvervangend lid-voorzitter, tenzij hij tot lid-voorzitter benoemd is.» Art. 23. «Wordt de uitvoering aan een landmeetkundige alleen opgedragen, dan geschiedt de benoeming door de centrale com missie; de vergadering kan een aanbeveling doen». Art. 28. «De plaatselijke commissie draagt zorg voor de schat ting en de in verband daarmede noodige meting van alle gronden, gelegen binnen de voorloopige grenzen voor ruilverkaveling aan gegeven op de kaart in art. 17 bedoeld» (Artt. 29 a 36 regelen de wijze waarop de schatting behoort plaats te hebben alsmede het inbrengen en behandelen van bezwaren tegen die schatting.) 222 Wij cursiveeren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 224