Art. 37. «Als voorbereiding voor een plan van ruilverkaveling wordt door de plaatselijke commissie zoo noodig een net van wegen en waterloopen ontworpen» «Dit ontwerp ligt gedurende veertien dagen ter inzage ter secretarie van de gemeente of de gemeenten op wier gebied het betrekking heeft. Het wordt tegelijk met de nederlegging door den landmeetkundige op het terrein uitgezet;» «Gedeputeerde Staten stellen het net van wegen en waterloopen vast.» (Behoudens beroep op de Koningin.) Art. 40. «Zoodra» (het net van wegen en waterloopen is vast gesteld) «wordt door de plaatselijke commissie» «een plan van ruilverkaling ontworpen» Art. 41. «Het plan van ruilverkaveling in zijn geheel, toege licht door kaarten en teekeningen van den bestaanden en van den ontworpen nieuwen toestand, wordt door de plaatselijke com missie bij te adviseeren dienstbrief aan de belanghebbenden, ieder voor zoover hem betreft, medegedeeld, en gelijktijdig nedergelegd ter secretarie van de gemeente of de gemeenten, op wier gebied het plan betrekking heeft/ ten einde aldaar ter inzage van een ieder te liggen tot na afloop van den termijn voor indiening van bezwaren».«Te voren wordt het plan door den landmeetkundige op het terrein uitgezet». (Artt. 42 a 46 regelen de behandeling van ingebrachte be zwaren.) Art. 47. «Het plan behoeft de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Deze beslissen na de centrale commissie te hebben ge hoord» Art. 48. «Aan de eigenaars of mede-eigenaars van de in de ruilverkaveling gebrachte gronden wordt door de zorg van de plaatselijke commissie bij te adviseeren dienstbrief toegezonden een uittreksel van het goedgekeurde plan, ieder voor zooveel het hem toebedeelde betreft. Daarbij wordt hun tevens medegedeeld, dat zij binnen zestig dagen na verzending van den dienstbrief» «hebben te verklaren, dat zij bereid zijn hunne in de ruilverkaveling gebrachte gronden onvoorwaardelijk af te staan, bij gebreke waarvan tot onteigening zal worden overgegaan.» Art. 50. «Zoo spoedig mogelijk nadat de schriftelijke verkla ringen bedoeld bij art. 48 door de plaatselijke commissie zijn 223

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 225