296 De Staatscommissie is zoover met hare werkzaamheden gevorderd, dat de beëindiging daarvan waarschijnlijk in den loop van het jaar 1910 kan worden verwacht. BEGROOTING VAN NEDJIRLANDSCH-INDIË VOOR HET DIENSTJAAR 1910. Hoofdstuk I. Uitgaven in Nederlnad.) Afdeeling IV. Departement van Binnenlandsch Bestuur. §27. Kadaster. a. Reproductie in kleurendruk van uit Indië ontvangen kaarten en alle daarmede in verband staande uitgaven 5075 b. Aanschaffing en uitzending van instrumenten en andere benoodigdheden voor den dienst van het kadaster- 1200 6275 Hoofdstuk II. Uitgaven in Ned. Indië.) Afdeeling IV. Departement van Binnenlandsch Bestuur. 50 f. Uitgaven in het belang eener goede regeling van de landrente in de residentie Bali en Lombok 1440. 1 inlandsche landmeter720 periodieke traktementsverhooging van dezen- 180 idemniteit voor reis- en verblijfkosten- 300 teeken- en schrijfbehoeften- 240 I440 57. Kadaster. (Gewijzigd ontwerp). De overbrenging in 1907 van de terreinopnemingen en kaarteerings-werkzaamheden van den kadastralen naar den topograpischen dienst, waardoor de werkkring van eerstgenoemden dienst tot dien van het zoogenaamde eigendomskadaster is teruggebracht, maakt eene reorganisatie van dezen dienst noodig, die tot stand kan gebracht worden binnen de grenzen van de gelden, welke bij de ontwerp- Dit bedrag is nog noodig voor het beëindigen van de reproductie der kaarten van enkele residentiën. Daar het topographisch bureau van het departement van oorlog in Indië thans geheel op het reproduceeren van alle soorten van kaartwerk is berekend, zullen die werkzaamheden voortaan niet meer aan de topographische inrichting van het Departement van Oorlog hier te lande behoeven te worden opgedragen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 300