3°6 te motiveeren, worden thans aangevoerd. De een kan geen lid worden, omdat hij gezond en sterk is en van 't Ondersteunings fonds weinig zal kunnen profiteer en»een ander zal het nog eens aanzien tot het Herstellingsoord er is»weer een ander heeft een hekel aan Herstellingsoorden en Gestichten, hij hoopt er nooit in te komen»; een vierde heeft er bezwaar in, «omdat de Staat verplieht is voor zijn ambtenaren te zorgenseen vijfde vindt de contributie te hoogeen zesde ziet er het nut niet van in omdat hij ongehuwd is» en zoo zijn er nog tal van motieven, te veel op te noemen. Steller dezes is echter van meening, dat dusdanige motieven om het niet-toetreden te argumenteeren gemaskeerde uit vluchten zijn. Het enthusiasme is bekoeld en heeft plaats gemaakt voor de traditioneele onverschilligheid. Men heeft zich in den beginne wat warm gemaakt, doch nu het er op aankomt, om door daden te toonen dat het ernst is met «die sympathie», blijven er heel wat enthusiasten «in gebreke». Ondanks de vele moeilijkheden die wij nog hebben te overwinnen, laten wij ons niet in 't minst ontmoedigen. De Vereeniging tot stichting en exploitatie van een Herstellingsoord voor spoorweg personeel, heeft ook heel wat moeite ondervonden en bezwaren moeten overwinnen, om het spoorwegpersoneel van het nut hunner stichting te overtuigen. Over het algemeen werd deze Vereeniging met wantrouwen begroet; men noemde het een ambtenaarszaakje, een utopie, een hersenschim van enkele idealisten, een onmogelijk ding enz. Het Bestuur heeft heel wat activiteit aan den dag moeten leggen, om het zoover te brengen als het thans is. Door een degelijk geleide en krachtig gevoerde propaganda is men er ten slotte in geslaagd, al die niets-zeggende argumenten te ont zenuwen en het vertrouwen der massa te winnen. Dit kan wel het best blijken, uit de stijging van het ledental. Aanvankelijk opgericht door een 200-tal leden in Augustus 1907, steeg dit ledental in Augustus 1908 tot 2483 en in Augustus 1909 tot 5485. In één jaar tijds vermeerderde het ledental met 3002, terwijl de plaatselijke Comité's ruim 600 donateurs aanbrachten. Bezield met een vast vertrouwen in het welslagen hunner onder neming, heeft het Bestuur dezer Vereeniging tegenwerking noch moeite geteld. Gesterkt in dat zelfde vertrouwen, zullen ook wij geen poging onbeproefd laten, om de Rijksambtenaren

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 310