3°7 in Nederland tot het besef te brengen, dat het zoowel in hun eigen belang als in dat van hun gezin gebiedend nood zakelijk is, dat zij toetreden als lid onzer Vereeniging. Rijks ambtenaren in Nederland! Wij doen een beroeg op Uwe mede werking. Helpt allen mede, hoog en laag, om het lot van zoovele kranke en in nood verkeerende ambtsbroeders te verzachten. Ziet eens om U heen, hoevele Staatsdienaren er gebukt gaan onder den last van zware financieele zorgen welke hun ontstaan hebben gevonden in de een of andere sleepende ziekte; hoevele ver dienstelijke levens vroegtijdig eindigen, omdat men de middelen niet bezit, specialiteiten te raadplegen of verpleging in een of ander Herstellingsoord te bekostigen. Er wordt zoo ontzettend veel geleden. En al dat leed en die zorgen, kunt Gij verzachten door toetreding als lid of donateur. Ach, zeg toch niet: zulks kan mij niet overkomen«ik ben gezond en sterke. Het noodlot spot immers met iedere menschelijke berekening. Het woord is thans aan U! Gij hebt het in Uwe handen, ons in staat te stellen van den Staat een flinke subsidie deelachtig te worden. Zorgt er voor, dat, als wij straks bij de Regeering aankloppen, wij U allen achter ons hebben. Steunt ons in het philantrophisch werk en laat U toch niet weerhouden, door het luttele bedrag der contributie. Gaaft gij weleer niet beduidend meer in een jaar op de steunlijsten die circuleerden? In het orgaan van den Nederlandschen Bond van postambtenaren «De Post», d.d. 17 Juni 1909, noemt men in een zeer waardeerend artikel onze Vereeniging: Een nuttige instelling die in een werkelijke behoefte voorziet Zoo zij het! Maar onze nuttige instelling heeft noodig vele nuttige leden en die laten nog op zich wachten. Rijksambtenaren in den lande en allen die ons willen helpen ons doel te bereiken, zendt ons Uwe aanmeldings- of briefkaart met naam en voornamen voluit. Kom, zet nu alle zwarighedon eens opzij, en helpt allen mede; weest propagandist in Uwe om geving voor deez' mooie zaak. Wat het spoorwegpersoneel met pi. 22.00O man heeft bewerkstelligd, n.l. het oprichten van een Herstellingsoord binnen 2 jaren tijds, -is toch voor pl.m. 29.OOO Rijksambtenaren zeker evengoed uitvoerbaar. Welk een 'genoegdoening moet het ons niet verschaffen, als binnen eenige jaren Neêrlands driekleur van den gevel van ons Herstellingsoordwappert, te kunnen zeggen: «ook ik heb daartoe

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 311