308 mijn steentje bijgedragenWelk een geruststelling geeft het niet, de zekerheid te bezitten, bij tijdelijk financieelen nood de hulp van de Voorschotbank te kunnen inroepen. Immers blijkens sub c van artikel 2 der Statuten stelt de Vereeniging zich o.m. ten doel het oprichten van een voorschotbank, al of niet ver bonden oom een spaarbank» Op gemakkelijke conditiën en tegen matige rente zullen den leden rentegevende voorschotten worden verstrekt. Het concept reglement is reeds ontworpen en zal in de a.s. jaarvergadering in April 1910 in behandeling komen. Hoevelen onder ons zijn er al niet ten gronde gegaan, doordat zij in handen van woekeraars vielen. En hun aantal neemt gestadig- toe. Behalve het steunen van den lijdenden ambtsbroeder, wacht ons een even schoone doch moeilijke taak, n.l. het bestrijden van den woeker. Neemt daarom een kloek besluit en treedt toe als lid of dona teur! Schenkt een gift voor «ons Herstellingsoord»Gij kunt U daartoe aanmelden aan onderstaand adres. De minimum-con tributie bedraagt: f 1.50 voor leden van aangesloten organisatiën en f 2-voor alle andere leden. De minimum bijdrage als donateur is bepaald op f 2.50 per jaar. Brochures worden op aanvrage gratis verstrekt. Hoogachtend, P. H. R. BEUMING, Secretaris. Amsterdam, Sept. 1909. 2e Boerhaavenstraat 58, huis. Andere bladen, ook vakbladen en organen van Rijksambtenaars- vereenigingen worden beleefd verzocht, dit artikel over te willen nemen. VEREENIGING voor KADASTER en LANDMEETKUNDE. Het Bestuur deelt mede, dat met ingang van 1 Januari 1910, de Heer P. J. Hamelberg, Landmeter van het Kadaster te Utreeht, zal optreden als mederedacteur van het Tijdschrift, in plaats van den Heer R. A. de Wal, die als zoodanig ontslag vroeg. Het zeker te betreuren feit, dat: de Staatsbegrooting wederom voor de landmeters geen enkele verbetering in uitzicht stelde, heeft aanleiding gegeven tot klachten en voorstellen aan het adres van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 312