oog het Bestuur, die bezwaarlijk alle stuk voor stuk kunnen worden beantwoord of besproken. Hoezeer ook overtuigd, dat de alles behalve opgewekte stem ming, welke uit de ingekomen brieven spreekt, geheel verklaar baar is, toch meent het Bestuur in allen ernst den leden te moeten aanbevelen zich van overijlde of onberaden handelingen te onthouden. Vooral wil het waarschuwen tegen het plaatsen van artikelen in dagbladen, zij hebben meestal eene verkeerde uitwerking. Het Bestuur geeft gaarne de toezegging, dat van zijn kant alles wat mogelijk is zal worden gedaan, om langs ordelijken en wettigen weg te komen tot opheffing van rechtmatige grieven. Van den heer J. F. A. van Riessen is de mededeeling ont vangen dat zijn voorstel op de jongste Algemeene Vergadering om eene circulaire aan de landmeters en adspirant-landmeters van het Kadaster, niet-leden der Vereeniging te zenden, alleen bedoelde hen uit te noodigen om lid der Vereeniging te worden, niet om hun ook te vragen den hoofdelijken omslag te storten. Hij verzocht vermelding daarvan in de eerst verschijnende aflevering van het tijdschrift, aan welk verzoek gaarne wordt voldaan. Van de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing is voor de bibliotheek der Vereeniging ten geschenke ontvangen: «Nederlandsche Rijksdriehoesmeting». Rechthoeke coördinaten. I Hoofddriehoeksnet. Namens de Vereeniging betuigde het Bestuur aan de Rijks commissie hartelijken dank. De Secretaris, E. J. A. WEIJGERS. BIBLIOTHEEK DER VEREENIGING Ontvangen boekwerken: Jaarverslag van den Topographischen Dienst in Neder- landsch-Indië, over 1908 (4e Jaargang). Batavia, Javasche Boek handel en Drukkerij 1909.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 313