«in Indië over de vraag of na afloop van het werk in de Preanger «Regentschappen de kadastrale metingen ten behoeve van de «landrenteheffing ook elders behooren te worden ondernomen, «heeft tot de slotsom geleid, dat die vraag eerst zal kunnen worden «beantwoord, wanneer de ontworpen ordonnantie tot uitvoering «van de landrente-regeling in bedoeld gewest zal zijn tot stand «gekomen en eenigen tijd zal hebben gewerkt. «Met betrekking tot de questie of het behoud van den dienst »van het kadaster in zijne tegenwoordige organisatie uit een «finantieel oogpunt te verdedigen is, hebben de ingewonnen ad- «viezen duidelijk aangetoond, dat de vraag bevestigend moet «worden beantwoord. Dit staat volgens de meening der Indische «regeering aan eene eventueele herziening van de bezoldiging «en rangverdeeling van het kadasterpersoneel niet in den weg, «waaromtrent voorstellen zullen kunnen worden gedaan, wanneer «genoegzaam zekerheid zal worden verkregen betreffende de «toekomstige taak van het kadaster.» In de tweede helft van het jaar 1895 werd een aanvang gemaakt met de opmeting van de hoofdplaats Padang, en in Augustus van dat jaar, na voltooiing der werkzaamheden in Krawang, met de opmeting van de hoofdplaats Soerakarta. In het gouvernement Celebes en onderhoorigheden werd een aanvang gemaakt met de meting van de Kesoewiang-velden en daarna met die van de hoofdplaats Makassar en de landerijen daaraan grenzende. In den aanvang van het jaar 1896 werd een begin gemaakt met de metingen ten behoeve van de agrarische onderzoekingen op het eiland Lombok, welke metingen hebben geduurd tot ultimo 1906. In Februari 1898 waren de metingen, ten behoeve der landrente regeling in de Preanger, in de daarvoor aangewezen districten voltooid, tengevolge waarvan de 5 aldaar werkende opmetings- secties werden opgeheven. Twee dier secties werden aangewezen om die metingen op den zelfden voet voort te zetten in de districten Madjalengka en Galoeh, gelegen in de residentie Cheribon, terwijl drie secties werden aangewezen voor gelijke metingen in de gewesten Kediri, Pasoeroean en Probolinggo. In het jaar 1898 werden de kadastrale metingen te Djokdjakarta en die van Riouw en van de hoofdplaats Makasser voltooid, 3i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 31