43 Waai het echter, gelijk in het hierbedoelde geval te Arnhem, niet geldt de kantoren der directe belastingen, doch een gebouw, waarin, behalve de kantoren van registratie en de bureaux van ambtenaren, gevestigd zullen zijn de bewaarplaatsen, waarin de belangrijke registers van eigendom en zakelijke rechten, alsmede de daartoe betrekkelijke kaarten berusten en moeten worden bewerkt, daar geven den doorslag de eischen van brandvrijheid, mogelijkheid van doelmatige uitbreiding en gelegenheid tot nauwkeurigen teekenarbeid. Aan alle drie deze door het openbaar belang gevorderde eischen kan bij stichting op het terrein aan den Sonsbeekweg te Arnhem ruim en af doende worden voldaan, terwijl de bouwkosten er niet door behoeven ver hoogd te worden, zoodat de ondergeteekende niet geaarzeld heeft aan dit terrein de voorkeur te geven boven dat naast „Insula Dei hetwelk zelf uitbreiding behoeft, en boven anderen aangeboden grond in de bebouwde stad. Het is dan ook zijn voornemen eerlang aan de Wetgevende Macht eene regeling ter goedkeuring voor te leggen, welke de stichting van een hypo theek- en kadastergebouw op een vrijliggend stuk grond aan den Sons beekweg mogelijk maakt, en wel op een stuk grond, dat op weinige minuten gaans afstand ligt van de middenstad. Hoofdstuk X. (Landbouw, Nijverheid en Handel). Ontginning van woeste gronde7i. Art. 46. De met de duinbebossching opgedane ervaring heeft de Re geering in den laatsten tijd aanleiding gegeven, op den ingeslagen weg voort te gaan, De beplanting der duinen onder Schoorl en op Texel wordt op uitgebreide schaal voortgezet en in dit jaar zal een aanvang worden gemaakt met de bebossching van dergelijke gronden op Vlieland en Terschelling (vergelijk art. 44 k en van den uitgewerkten en toelichtenden staat, behoorende bij de begrooting). liendafkoop. Art. 47. Gaarne zal de ondergeteekende het hierbedoelde overleg, dat is voorgeschreven bij art. 24 der Tiendwet i9°7 Staatsblad n°. 222), voor zooveel zulks in zijn vermogen is, bevorderen. Beraadslaging. Algemeene Beschouwingen. De heer Scholten: Mijnheer de Voorzitter! Ik zou gaarne de aandacht van de Regeering en van de Kamer een oogenblik willen vestigen op hetgeen voorkomt op bladz. 6 van de Memorie van Antwoord onder 7 onderwerpen van verschillenden aard, en daarbij wel op het eerste onderwerp daar behandeld: salarissen van ambtenaren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 43