57 VEREENIGING voor KADASTER en LANDMEETKUNDE. De heer J. von Michalofski, Landmeter van het Kadaster te Weltevreden heeft wegens zijne verplaatsing naar Makasser, het correspondentschap der Vereeniging voor Nederlandsch-Indië, neer-* gelegd, onder mededeeling, dat de heer H. W. Julsing, adjunct- Landmeter van het Kadaster te Weltevreden, hem zal vervangen, Aan den heer von Michalofski is door het Bestuur dank betuigd voor de wijze, waarop hij geruimen tijd de belangen der Vereeniging in Nederlandsch-Indië heeft behartigd. De bereidwilligheid van den heer Julsing, om als zijn plaats vervanger op te treden, stelt het Bestuur zeer op prijs. Aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën, zal in de eerste helft van de maand April a. s. opnieuw een verzoekschrift worden aangeboden om verbetering der tractementen van de Landmeters van het Kadaster, geheel in den geest van het ver zoekschrift over deze aangelegenheid ten vorige jare ingezonden. Van de heeren J. F. H. Meijer, J. C. van der Veur en C. J. Colpa, in de jongste algemeene vergadering benoemd tot leden der feestcommissie ter voorbereiding en leiding der viering van het 25-jarig bestaan der Vereeniging, werd den 7den Januari j.l. bericht ontvangen, dat: „Zij tot hun spijt zich verplicht gevoelden het Bestuur mede te deelen, „dat zij bij nader inzien tot de meening zijn gekomen, dat de voor bereiding en leiding der a. s. feestelijke herdenking van het 25-jarig „bestaan der Vereeniging, niet aan hen kan en mag toevertrouwd blijven". „Waar op dit oogenblik geen lichtpunten op kadastraal of ver- „eenigingsgebied binnen hunnen gezichtskring vallen, missen zij de „opgewektheid ter voorbereiding van een feest in onze Vereeniging". Eene poging, om de heeren op hun ontmoedigend besluit te doen terugkomen, mocht niet baten. Het bestuur heeft nu besloten, de zaak zelf ter hand te nemen en hoopt zijne, natuurlijk bescheiden plannen te gelegener tijd mede te deelen. Op 1 Januari j. 1. bleek bij het opmaken der ledenlijst voor 1909, dat van de 180 Landmeters en 23 Adspirant-landmeters van het Kadaster, 34 Landmeters en 4 Adspirant-Landmeters nog

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 57