58 geen lid der Vereeniging zijn. Voor een klein corps als het onze, waarlijk bedroevende cijfers! Waar door de Vereeniging nu al sedert eenige jaren het mogelijke wordt gedaan tot verkrijging van eene betere regeling der traktementen en eene betere opleiding tot landmeter, mocht op meer aansluiting, die zooveel meer kracht geeft, wel worden gerekend. Weldra zal blijken, dat vooral de pogingen om de positie der landmeters te verbeteren, van de finantieele draagkracht der Vereeniging te veel hebben gevergd. Het Bestuur meent dan ook een beroep te mogen en te moeten doen op allen, landmeters en adspirant-landmeters, die geen lid der Vereeniging zijn, om nog of weder als lid tot de Vereeniging toe te treden, opdat ook zij het hunne bijdragen tot verkrijging van eene betere opleiding en verbetering van positie. Met ver eende krachten kan en zal dit streven eens met goeden uitslag worden bekroond! Leden der Vereeniging en abonné's op het Tijdschrift, die het bedrag van hunne contributie of het abonnement voor het jaar 1909, resp. 5.— en ƒ2.50 per postwissel aan den ondergeteekende wenschen over te maken, worden uitgenoodigd daartoe over te gaan vóór 1 Mei a. s. Na dien datum zal over het bedrag, ver hoogd met de kosten van invordering, worden beschikt. Adresveranderingen moeten zoo spoedig mogelijk aan den uitgever van het Tijdschrift èn aan den ondergeteekende worden medegedeeld, wil men verzekerd zijn van tijdige en regelmatige toezending. E. J. A. Weijgers. Amsterdam, Valeriusstraat 18. BERICHTEN. Bij Kon. Besl. van 13 Februari 1909, n°. 41 zijn benoemd: tot ontvanger der registratie van de burgerlijke akten te Rotterdam J. D. Wetsels, thans ontvanger der registratie en domeinen en bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Br telle; De Secretaris-Penningmeester,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 58