114 Vergaderingen. Ter bespreking van hare aangelegenheden vergaderde de Commissie eenmaal te 's-Gravenhage. Bibliotheek. De blijkens het jaarverslag over 1898 aan den Staat geschonken biblio theek onderging evenals in vorige jaren uitbreiding, doordat ons medelid Heuvel ink de door hem vanwege de internationale vereeniging voor aardmeting ontvangen publicatiën er aan toevoegde. Betrekkingen met de buitenlandsche leden van de Internationale Vereeniging voor aardmeting. De i6de algemeene conferentie van de internationale vereeniging voor aardmeting, welke van 21 tot 29 September 1909 te Londen en Cambridge werd gehouden, werd bijgewoond door de leden der Commissie H. G. van de Sande Bakhuyzen, Hk. J. Heuvelink en J. J. A. Muller. De afgevaardigden kwamen van 21 tot 26 September bijeen te Londen in de vergaderzaal van Institution of Civil Engineers, en 28 en 29 September te Cambridge in het Groot Auditorium der Botany School; 18 Staten waren vertegenwoordigd, nl. België met 2, Chili met 1, Denemarken met 3, Duitschland met 9, Frankrijk met 5, Engeland met 1, Italië met 5, Japan met 2, Mexico met 1, Nederland met 3, Noorwegen met 1, Oostenrijk met 2, Rusland met 2, Zwitserland met 2, Hongarije met 1 en de Ver- eenigde Staten met 2 afgevaardigden1 der Oostenrijksche afgevaardigden vertegenwoordigde te gelijker tijd Griekenland. Bovendien waren onder de gasten een aantal personen die deel hadden genomen aan de geodetische werkzaamheden in Britsch-Indië, Zuid-Afrika, Australia, Canada en Egypte. De Minister van Oorlog, Haldane, begroette de afgevaardigden in de eerste vergadering namens de Britsche Regeering, sir George Darwin, bij verhindering van den president sir Archibald Geikie, namens de Royal Society; deze toespraken werden beantwoord door den Voorzitter der vereeniging generaal Bas sot. De bestendige secretaris, de heer van de Sande Bakhuyzen, deed verslag omtrent de lotgevallen der vereeniging in de laatstverloopen drie jaren, en herdacht in de eerste plaats de in dat tijdsverloop overleden afgevaardigden, de heeren Oudemans, Zachariae, Reb stein en Rosen- mund. Hij deelde mede dat Servië uit de vereeniging was getreden, doch dat de Argentijnsche Republiek en Chili waren toegetreden, zoodat het aantal deelnemende Staten thans 22 bedraagt, waarvan 17 in Europa, 4 in Amerika en 1 in Azië. Den isten Januari 1907 is de overeenkomst weder voor 10 jaren in werking getreden. Na de voorlezing van het verslag ging men over tot het kiezen van een

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1910 | | pagina 118