121 het jaar 1906 en de daarop gevolgde restauratie, waarbij het verzekerings- merk „Vastlegging I" behouden is gebleven, zoodat de nieuwe stations- punten ten opzichte van dit punt bepaald konden worden. De tweede ploeg ving hare werkzaamheden aan met de voortzetting van de verkenning van het terrein ten westen van de lijn GoudaMijdrecht, zuidwaarts begrensd door de gebroken lijn GoudaDelftMonster en ten noorden door de gebroken lijn Mijdrecht—AalsmeerHeemstede I Langeveld. Door deze ploeg zijn de metingen met de noodige centreeringsmetingen uitgevoerd op de stations Gouda I, Ouderkerk a/d IJssel, Zevenhuizen, Berkel I (Z. H.), Rotterdam I, Delft I, Monster I, 's-Gravenhage II, 's-Gravenhage I en 's-Gravenhage III, terwijl ze bovendien centreerings metingen volbracht op de stations Bodegraven IV, Scheveningen II en Voorburg III. De derde ploeg vervolgde de verkenning van Noordholland ten noorden van de gebroken lijn Amsterdamde LijndenHeemstede IZandvoort I. Zij verrichtte daarna de metingen op de stationsde Lijnden, Heemstede I, Zandvoort I, Haarlem I, Spaarnwoude, Brederode II, Wijk aan Zee I, Beverwijk I, Assendelft, Zaandam I, Purmerland, Ransdorp en Utrecht I, benevens aanvullingsmetingen te Amsterdam IV. Op deze stations geschied den tevens de noodige centreeringsmetingen. Nog deed zij centreerings metingen op de stations: Naarden, Utrecht III en de Duif. De vierde ploeg zette de metingen in de provincie Zeeland voort, waar die met de bijbehoorende centreeringsmetingen door haar voltooid werden op de stations: Kloetinge, 's Heerenhoek, Ellewoutsdijk I, Middelburg I, Vlissingen I, Westkapelle I, Oostkapelle, Veere I, Wissekerke, Colijnsplaat, Stavenisse en Poortvliet. De daarna op het station Bruinisse begonnen waarnemingen moesten gestaakt worden wegens het eindigen der terrein werkzaamheden. De inrichtingen noodig voor de opstelling der instrumenten, werden evenals vorige jaren in den loop van den zomer gemaakt en de torens na voleindiging der waarnemingen weer in hun vorigen staat teruggebracht door en onder leiding van twee timmerlieden in vasten dienst, aan wie daartoe de noodige gegevens werden verstrekt. Nog werden op het punt Schoorl, waaromtrent vanwege het Staatbosch- beheer bericht van verval werd gemeld, de noodige herstellingen verricht, terwijl op het punt Imbosch wederom voorzieningen tegen zandverstuiving werden genomen. Bij een bezoek aan den in restauratie zijnden toren van Doesburg bleek, dat niettegenstaande de door burgemeester en wethouders gegeven orders het eenige daar overgebleven verzekeringsmerk „Vastlegging I" was ver wijderd, zoodat dit punt opnieuw bepaald zal moeten worden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1910 | | pagina 125