197 lijke omstandigheden zijn geraakt, een gratificatie of tegemoetkoming te kunnen verleenen. Art. 41. Reis- en verblijfkosten, vacatiegelden, kosten van commissiën, kosten verbonden aan het houden van examens; kosten van dienstreizen en verplaatsing van ambtenaren der registratie en domeinen en van het kadaster, enz. b. Reis- en verblijfkosten, vacatiegelden van examinatoren, kosten ver bonden aan het houden van examens en kosten van commissiën. 7 600, 8 000, 9 379,96. Het voornemen bestaat in 1911 examen te houden voor surnumerair der registratie en domeinen, voor landmeter en teekenaar van het kadaster en voor Rijksklerk bij het dienstvak der registratie en domeinen. c. Kosten van dienstreizen en verplaatsing van ambtenaren van het kadaster51 500, 41 000, 41 101,26. (In het geraamd bedrag is begrepen 10 500 voor kosten van dienst reizen van landmeters wegens het voor particulieren te verrichten werk. Het ligt in de bedoeling de kosten van dit werk, aan te vangen met 1911, ten laste der begrooting te brengen en daarentegen het geheele van par ticulieren ingevorderde bedrag voor dat werk onder de middelen te ver antwoorden; de hoogere uitgaaf wordt gedekt door de hoogere ontvangst.) Art. 42. Kosten van oprichting, verkrijging, huur, onderhoud, verbouwing, verbetering en lasten van gebouwen of lokalen voor de administratie van het zegel, de registratie, de successie, de vermogensbelasting, de Staats loterij, de hypotheken en het kadaster, benevens kosten voor het meubi- leeren, verwarmen, verlichten, schoonhouden en bewaken dier gebouwen of lokalen en voor het overbrengen daarheen van meubelen, archieven enz.; kosten van bediening; uitschotten voor het kadaster; druk-, linieer en bindwerk aankoop en onderhoud van werktuigen en andere benoodigd- heden, waaronder papier, kokers, portefeuilles enz.; uitgaven ten behoeve van het algemeen zegelkantoor; buitengewone hulp bij het zegelen van papier; briefporten, kosten van telegrammen en advertentiën, alsmede pak- en transportkosten; vergoedingen aan de bewaarders van de hypotheken en het kadaster voor het vernieuwen van hypothecaire registers enz. a. Oprichting, verkrijging, huur, onderhoud, verbouwing, verbetering en lasten van gebouwen85 000, 134 000, 55 076,60s. (In dit bedrag zijn begrepen: a. de laatste termijn der aannemingsom van de stichting van het ge bouw voor kantoren van de hypotheken, het kadaster en de registratie

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1910 | | pagina 203