igg Onder verwijzing naar eeu desbetreffend adres van het bestuur van de gemeente Zevenaar, door vele gemeentebesturen gesteund, drong men op het betrachten van spoed aan. Terwijl zijdelingsche diensten van de overheid door de Regeering voor pensioen in aanmerking worden gebracht, mag eene pensioenregeling voor lieden, die in haar rechtstreekschen dienst staan, niet blijven ontbreken. Er werd op gewezen, dat eene regeling ook dit practisch nut zal hebben, dat het na hare totstandkoming veel minder zal voorkomen, dat gemeente veldwachters tot op zeer hoogen ouderdom in dienst worden gehouden. Opnieuw werd door eenige leden opneming van gemeentewerklieden in deze pensionneering bepleit. Rijkscommissie voor graadmeting en waterpassing. Art. 220. Nog ten vorigen jare werd de arbeid van deze commissie „een tijdelijk en afloopend werk" genoemd. Toch komt deze post sinds meer dan 40 jaren op de begrooting voor. Is aan graadmeting en water passing nog steeds niet behoorlijk voldaan? Eenige leden zouden gaarne een overzicht ontvangen van hetgeen tot dusver verricht is en van wat nog te doen valt, en wenschten het tijdstip te vernemen, waarop dit werk afgeloopen zal zijn. Er werd op aangedrongen eene ernstige poging te doen om de grenzen der onderneming in te perken. Andere leden vonden voor deze klacht geen reden. STAATSCOMMISSIËN. III. Ressorteerende onder het Departement van Financiën. Staatscommissie, welke tot opdracht heeft rapport uit te brengen over eene herziening van de wetgeving op de registratiebelasting en de hypotheek rechten en van de bepalingen betreffende de eigendomsoverdracht van onroerende goederen en schepen, de vestiging van hypotheken en scheeps- verbanden, de hypothecaire en kadastrale boekhouding en die der scheeps- bewijzen, benevens over eene reorganisatie van het dienstvak der registratie. De Staatscommissie is sinds eenigen tijd bezig eene reeks genomen beslissingen in ontwerpen van wetten enz. uit te werken, Hiervoor zal zij wegens de moeilijkheid en den omvang der stof, geruimen tijd noodig hebben. Hoewel omtrent het tijdstip waarop de Commissie met hare taak zal gereed zijn, niets met zekerheid valt te zeggen, hoopt zij nog in 1911 hare werkzaamheden te kunnen beëindigen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1910 | | pagina 205