33 de oude en insnijden van de nieuwe verdeeling) staan weliswaar geen groote technische bezwaren in den weg of echter de pecu niaire van ernstiger aard zijn, zouden wij niet durven beslissen. Red. H. EERSTE KAMER. STAATSBEGROOTING VOOR 1910. Hoofdstuk V. (Binnenlandsche Zaken). Voorloopig verslag. Artikelen. Grensregeling van gemeenten. Men wees op den onregelmatigen, ja hoogst zonderlingen loop van de grenzen van sommige gemeenten, en vroeg, of daarin geen behoorlijke regeling kon worden gebracht. Anderen wezen er op, dat dit bezwaarlijk zou gaan, zoolang die ge meenten zelve niet het initiatief daartoe namen. Pensionneering van gemeente-ambte?iaren. Wat de pensionneering van gemeente-ambtenaren, alsmede die van hunne weduwen en weezen betreft, meende men op eenigen spoed te moeten aandringen. Eenige leden waren van oordeel, dat de stortingen voor het pensioen fonds aldus dienden geregeld te worden, dat de pensioenen daaruit konden worden bestreden. Anderen waren van gevoelen, dat door een dergelijke, alsdan hooge, storting de traktementen te veel zouden gedrukt worden. Memorie van Antwoord. Grensregeling van gemeenten. De onregelmatige of zelfs de zonderlinge loop van de grenzen van sommige gemeenten behoeft in de praktijk niet steeds tot bezwaren aan leiding te geven. Te recht is overigens in het Voorloopig Verslag op gemerkt, dat het initiatief ter zake van grenswijziging, desverlangd, van de gemeenten zelve kan uitgaan, terwijl in elk geval eerst na concrete voorstellen van Gedeputeerde Staten, een voordracht tot grenswijziging aanhangig kan worden gemaakt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1910 | | pagina 33