34 Pensionneering van gemeente-ambtenaren. Bij het onderzoek van de hierbedoelde aangelegenheid wordt de noodige spoed betracht. In de bijzonderheden van eene te treffen regeling kan thans nog niet worden getreden. Hoofdstuk VUB. (Financiën). Voorloopig verslag. Traktementen dei landmeters. Er werd op gewezen, dat de traktementsregeling der landmeters dag- teekent van 1875 en dus verouderd is, terwijl in de sedert verloopen 35 jaren de kosten van woning en levensonderhoud zeer gestegen zijn. Bovendien worden hunne traktementen om de 4 jaren, die der teekenaars en klerken daarentegen telkens na 3 jaren verhoogd. Verschillende leden meenden daarom op eene verhooging der traktementen van de landmeters te mogen aandringen. Pensionneering gemeente-amgtenaren. Behalve eene pensioensregeling voor de commissarissen van politie, reeds meermalen in deze Kamer besproken, werd ook de Rijkspensionneering van de gemeente-ambtenaren in het algemeen in één afdeeling opnieuw in de zorg van de Regeering aanbevolen. Erkend werd, dat groote finan- cieele offers daaraan verbonden kunnen zijn, maar daartegenover rees de vraag of wellicht de plannen, die in onderzoek zijn, niet al te breed werden opgezet, en of men zich absoluut moet laten leiden door de regelen van de wet tot pensionneering van de burgerlijke ambtenaren, die groote offers van 's Rijks schatkist vordert. De aandacht ware te vestigen op eene bij zondere berekening, die geene of minder groote nadeelen voor de schat kist zou medebrengen en zoodoende het algemeen gewenschte doel beter bereikbaar zou maken. Memorie van Antwoord. Traktementen der landmeters. Sedert 1875 zÜn herhaaldelijk wijzigingen gebracht in de regeling van de traktementen der landmeters van het kadaster, waardoor de vaste traktementen hooger zijn geworden en eene meer gelijkmatige geldelijke promotie wordt verkregen. Bovendien genieten de ambtenaren op sommige standplaatsen thans eene toelage van 100200 'sjaars wegens duurdere levenswijze. Ook de ondergeteekende is evenwel van oordeel, dat het wenschelijk is de vieijaarlijksche verhooging van de traktementen dezer ambtenaren

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1910 | | pagina 34