Ik ga geheel met den Minister mede, wat betreft zijn mededeelingen omtrent de regeling van particulier werk. Dat dit wordt omgeslagen en in zekeren zin als het ware met het traktement wordt vereenigd, acht ik billijk en juist. Ik blijf er dus bij, dat ik hoop, dat wij het volgend jaar de gevraagde verbetering zullen zien. De beraadslaging wordt gesloten en het wetsontwerp zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VEREENIGING voor KADASTER en LANDMEETKUNDE. Het Bestuur deelt mede, dat op i Maart 1910, als Secretaris- Penningmeester der Yereeniging optreedt het Bestuurslid, de Heer J. Zijlstra J.Tzn., Landmeter van het Kadaster te Zutfen. Bij gelegenheid van de aanstaande wereldtentoonstelling te Brussel, zal op initiatief van den Bond der Belgische maat schappijen van landmeters, aldaar van 6 tot 10 Augustus 1910, een nationaal en internationaal congres van landmeters worden gehouden onder beschermheerschap van: den Minister-President, Minister van Binnenlandsche Zaken en van Landbouw; den Minister van Openbare Werken, en den Minister van Wetenschappen en Kunsten. Belangstellenden kunnen programma en inlichtingen bekomen aan het bureau van de Internationale afdeeling: Rue Reynders 10, Antwerpen. Het Bestuur werd uitgenoodigd de Vereeniging op bovenver melde conferentie te doen vertegenwoordigen. Nieuw lid A. Theil, adspirant-landmeter van het Kadaster te Rotterdam. Namens het Bestuur: Amsterdam, Febr. 1910. De Secretaris E. J. A. Weijgers. 44

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1910 | | pagina 44