A. 86 de inwerkingtreding van dit besluit daar te lande den rang bekleeden of bekleed hebben van adjunct-landmeter der eerste of tweede klasse. Artikel 7. Het tijdstip, waarop dit besluit in Indië in werking treedt, wordt door den Gouverneur-Generaal bepaald. In Nederland treedt het in werking op den dag, waarop het in de Staatscourant is geplaatst. Onze Minister van Koloniën is belast met de uitvoering van dit be sluit, waarvan afschrift zal worden gezonden aan de Algemeene Reken kamer. 's Gravenhage, 18 Februari 1910. WILHELMINA. De Minister van Koloniën, de Waal Malefijt. PROGRAMMA van het examen voor adjunct-landmeter bij het kadaster in Nederlandsch-Indië. I. Nederlandsche taal. Kennis van de hoofdregels der spraakkunst. Vaardigheid om zich daarin zoowel mondeling als schriftelijk duidelijk en nauwkeurig uit te drukken. II. De Hoogduitsche taal. De bekwaamheid om zich daarin te doen verstaan en om een eenvoudig stuk uit het Duitsch in het Nederlandsch te vertalen. III. De rekenkunde. Grondige kennis van de hoofdregels van het Nederlandsch stelsel van maten en gewichten en van de voornaamste in Indië gebruikelijke lengte en vlaktematen. Vierkants- en kubiek worteltrekking. De leer der logarithmen, rekenkundige en meetkundige reeksen. Bij het oplossen van vraagstukken zal in het bijzonder op de nauw keurigheid der berekeningen en op het vaardig gebruiken der logarithmen- tafels gelet worden. IV. De stelkunde. Herleiding van sommen, verschillen, producten en quotiënten van ge- heele en gebroken stelkundige vormen. De wortelvormen. Vergelijkingen van den isten graad met een en twee onbekenden en van den 2den graad met een onbekende.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1910 | | pagina 88