gz of ten opgegeven dage en ure niet verschijnt, hetzij ter aflegging van den eed, hetzij tot de bevolene verrigting, zullen partijen dadelijk overeenkomen om eenen anderen in zijne plaats te be noemen; bij gebreke van dien kan de regter de benoeming ambts halve doen. De benoemde, die na den eed te hebben afgelegd, de aange nomen verrigting niet uitvoert, kan door den regter, die hem benoemd heeft, verwezen worden in alle de kosten door de na latigheid veroorzaakt, en zelfs tot vergoeding van schaden en interessen, zoo daartoe gronden zijn. Tarieven van gerechtskosten in strafzaken, waarvan de gewone rechter kennis neemt. Uittreksel van de wet van 18 April 1874 Staatsblad n°. 66) na de laatste wijziging aangebracht by de wet van 31 December 1909. Art. 7. De regeling der schadeloosstelling voor reiskosten geschiedt overeenkomstig vast te stellen afstandstafelen. Ingeval de plaats, die als uitgangspunt moet genomen worden, niet is gelegen in een met name in de afstandstafelen genoemd onderdeel der gemeente, dan wordt de hoofdplaats der gemeente als uitgangspunt genomen. De afstanden, op de heenreis en die op de terugreis afgelegd, worden te zamen gevoegd en het alsdan overschietende gedeelte eens kilometers voor een geheel gerekend. Art. 15. Voor iedere vacatie van 3 uren en voor ieder schrif telijk verslag wordt toegekend: aan genees-, heel- en verloskundigen, scheikundigen en burger lijke ingenieurs f 3. aan tolken, veeartsen, bouwkundigen, landmeters, deskundigen voor het onderzoek van geschriften en deskundigen in zake boek houding f 2. De eerste vacatie wordt geheel berekend, al is het onderzoek ook binnen den tijd van 3 uren afgeloopen. Zoo de eindvacatie minder dan 3 uren bedraagt, wordt voor ieder uur een derde deel berekendgedeelten van een uur komen niet in aanmerking. De berekende vacatiën worden door den rechter, met de be-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1910 | | pagina 94