grooting belast, naar billijkheid verminderd, indien hij van oor deel is dat de rekening overdreven is. Art. 16 i a. Kosten van benoodigdheden, tot het onderzoek vereischt, worden in rekening geleden, hetzij aan de deskundigen, hetzij aan leveranciers, of aan hem, die de kosten heeft voor geschoten. Art. 22. Geen honorarium wordt toegestaan voor de eedsaf. legging, voor het overnemen der te onderzoeken voorwerpen of stukken, of voor de overbrenging van het verslag of de genees kundige verklaring. Art. 52 van het Wetboek voor Strafvordering bepaalt: Ieder, die als deskundige daartoe wordt opgeroepen, is ver plicht zijne diensten aan de justitie te leenen. De deskundigen zullen in handen van den officier van justitie den eed afleggen, dat zij hem verslag naar hun geweten zullen geven. OPGAVEN REGISTRATIE-EXAMEN 1910. N°. 6. Notariaat, Hypotheken en Kadaster. Den 15 September 1909 is ten hypotheekkantore te Roermond overgeschreven eene akte van aankoop door Jan Adams, winkelier aldaar, van een perceel bouwland in die gemeente, kadastraal be kend sectie B no. 240. Dit perceel werd toen in den kadastralen legger overgeboekt op artikel 4425 waarop reeds eigendommen voorkwamen van Jan Adams, winkelier te Roermond (de eenige van dien familie- en voornaam in den legger bekend). In December 1909 is aan en op verzoek van Notaris X een legger-extract van gemeld artikel afgegeven om te dienen bij het sluiten eener hypothecaire geldleening a f 5000.ten behoeve van Willem Willems en ten laste van Jan Adams. (Voor Willems plaatst notaris X, ingevolge doorloopende opdracht, meermalen gelden en Adams had dien notaris verzocht hem f 5000.op hypotheek te bezorgen en al het daartoe vereischte te bewerkstelligen.) Krachtens de akte dier leening werd, op door den notaris-redacteur X namens Willems onderteekende borderellen inschrijving genomen o. a. op voormeld perceel sectie B n°. 240. Toen nu, korten tijd daarna, van dit nummer een bewijs van onbezwaardheid werd aangevraagd, bleek 93

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1910 | | pagina 95