10 gelijken leeftijd bij snellere periodieke verhooging op 55 jarigen leeftijd het maximum traktement niet als pensioensgrondslag kan gelden en ieder jaar uitstel deze reeks nog wordt vergroot en dus de voordeelen van snellere opklimming en hoogeren pensioensgrondslag voor hen tot een minimum worden gebracht; dat blijkens het voorloopig verslag over Hoofdstuk VII B der Staats- begrooting voor het dienstjaar 1910 door de Tweede Kamer der Staten- Generaal wordt aangedrongen op de gevraagde lotsverbetering der land meters van het Kadaster; dat Uwe Excellentie en de Tweede Kamer der Staten-Gensraal dus dezelfde gevoelens zijn toegedaan inzake de gewenschte salarisregeling. Redenen waarom het bestuur de vrijheid neemt zich opnieuw tot Uwe Excellentie te wenden met het eerbiedig verzoek die maatregelen te willen nemen die kunnen leiden tot de invoering der zoozeei gewenschte lots verbetering voor het jaar 1910 reeds ingaande. 't Welk doende enz. Het Bestuur enz. Terwijl den 27sten November aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een circulaire werd gericht, luidende Aan de Leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. M. H. Het Bestuur der „Vereenigiging voor Kadaster en Landmeetkunde" heeft met groote voldoening kennis genomen van de mededeeling in het voorloopig verslag over de Staatsbegrooting voor 1910, Hoofdstuk VII B, Afdeeling VI lit. O, dat wederom werd aangedrongen op een nieuwe salarisregeling voor de landmeters van het kadaster. Het Bestuur vond daarin aanleiding zich opnieuw tot Z. Exc. den Minister van Financiën te wenden met een verzoekschrift, waarvan het de eer heeft U Hoogedelgestrengen een afschrift aan te bieden. Volgt het rekest van 23 November. Namens het Bestuur der Vereeniging enz. Toen de Memorie van Antwoord op de Staatsbegrooting (zie Tijdschrift jaargang 1909 blz. 288) wederom teleurstelling mee bracht, werden den 12den December aan eenige op den voorgrond tredende leden der Tweede Kamer verzoeken gericht om mede te werken Z. Exc. alsnog te bewegen tot verhooging van den post der traktementen met een bedrag van f 25000, benoodigd

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 10