ik tal van vreemdelingen op en zooals mij werd medegedeeld waren elf verschillende nationaliteiten vertegenwoordigd, waaronder vijf officieel afgevaardigd door hunne regeeringen (o.a. Frankrijk, Zweden, Turkije). De behandeling der verschillende onderwerpen had plaats in afzonderlijke afdeelingen n.l. Section Internationaleen Section »Nationale«, welke laatste gesplitst was in Section »Mesurage«, Section «Expertive« en Section »Administrative«. De afdeelings- vergaderingen begonnen des morgens om g uur en duurden tot 11 uur, wanneer de algemeene vergadering werd gehouden, waarin de conclusies der afdeelingsvergaderingen bekend gemaakt werden, 's Namiddags met uitzondering van Zondag en Woensdag werden uitstapjes gemaakt naar Laeken, bezichtiging van de stad, het stadhuis, la Maison du Roi, het Palais de Justice enz. Op Dinsdagavond werd eene conferentie met lichtbeelden gehouden door den heer M. P. Renard, majoor der fransche genie over luchtvaart, terwijl op Maandagavond een groot banket plaats had in het hotel Cosmopolite. Dit was met recht een feestmaaltijd. In lange rijen stonden de met bloemen versierde tafels in de met internationale kleuren versierde zaal en een muziekkorps, aan het einde van de zaal opgesteld, wachtte de feestvierenden op. De gerokte en witgedaste heeren en in avondtoilet gekleede dames verschenen en kort daarna nam het banket een aanvang. Voor de afgevaardigden van regeeringen en vereenigingen waren plaatsen gereserveerd. Naar schatting namen een honderdvijftigtal leden en dames aan deze bijeenkomst deel. De rij der sprekers werd geopend door den voorzitter, die de afgevaardigden der verschillende landen op echt joviale wijze een hartelijk welkom toeriep, tal van anderen volgden, terwijl de muziek na iedere speech hare toepasselijke fanfares deed hooren. De heer R. Frank uit Antwerpen, voorzitter der Section »Internationale« sprak den gasten toe in de Fransche, Nederlandsche, Duitsche en Engelsche talen. Het vormelijke gedwongene, dat hier zooals gewoonlijk bij den aanvang van dergelijke feesten heerschte, maakte spoedig plaats voor meer uitbundigheid, er werd geklonken en broeder schap gesloten en steeds hooger steeg de gezelligheid; een ieder was voldaan en nog lang na mijn vertrek, reeds laat in den avond, duurde de feestvreugde voort. Ten einde te voorkomen, dat dit verslag den indruk zou 128

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 134