13 maximum der traktementen van de landmeters van het kadaster te bepleiten; dat een snellere opklimming alleen thans voor het grootste aantal land meters weinig of geen verbetering meer kan brengen. Redenen waarom adressant, onder aanbieding eener memorie, waarin de gronden van de gevraagde lotsverbetering uitvoerig zijn toegelicht, eerbiedig verzoekt in de gelegenheid te worden gesteld om de invoering te bepleiten van eene regeling der traktementen van de landmeters van het kadaster, waarbij het aanvangssalaris zal worden bepaald op f 1400 en tien driejaarlijksche verhoogingen zullen worden toegekend van 200, met bepaling alzoo van het maximum salaris op 3400 na het volbrengen van dertigjarigen dienst en onder verdere bepaling dat de termijnen voor de verhooging zullen ingaan op den ien Januari of den ien Juli na dagteekening van het besluit van benoeming tot landmeter. 't Welk doende enz. Het Besluier, enz. Den 8sten April ontving het Bestuur een schrijven van de Haagsche collega's inhoudende de mededeeling, dat zij zelfstandig gingen rekestreeren voor traktementsverbetering, waarbij zij, daar de driejaarlijksche termijn alleen voor de ouderen geen baten meer zou afwerpen, aandrongen op verhooging van het maximum. Een poging van het Bestuur om de Hagenaars van dezen stap terug te houden, waarbij het hun mededeelde, dat den 3en April aan ZExc. als antwoord op het rekest was verzonden met verzoek om audiëntie en hun verzocht althans den uitslag hiervan af te wachten, mocht niet gelukken. Den 2isten Mei werd door Z. Exc. als antwoord op het rekest van 3 April 1910 een particuliere audiëntie toegestaan, 's Morgens had het Bestuur een onderhoud met den heer Hoofddirecteur der Afdeeling Registratie en den heer Inspecteur van het Kadaster. De ontvangst bij deze heeren was al steeds minzaam. De heer Inspecteur sprak, nadat de voorzitter de billijkheid der traktements verbetering had aangetoond, de hoop uit dat de Minister aan de hand van door Z.H.E.G. verstrekte gegevens mocht besluiten een post voor verbetering op de begrooting te brengen. De heer Hoofddirecteur bleek de adressen en memoriën, de traktementsbeweging betreffende, grondig te hebben onderzocht en geheel op de hoogte te zijn van de bezwaren aan de thans bestaande regeling verbonden en de weinige voordeelen voor velen bij invoering uitsluitend der driejaarlijksche verhooging.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 13