138 tracht te verkrijgen voor den kadastralen dienst in Ned. Indië, geven het Bestuur der „Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde" aanleiding onderstaande punten onder uwe aandacht te brengen. iu. De toegezegde bezoldiging tot een maximum van 7200 'sjaars en het daaraan verbonden geringe pensioen van 1800 staan in geen billijke verhouding tot de financieele en maatschappelijke positie der landmeters hier te lande. 2°. De gratificatie voor uitrusting is veel te laag. 3°. De uitzending als gouvernementspassagier der 2e klasse zal de benoemden in Indië aangekomen onmiddellijk plaatsen in een rang be neden dien, waarop zij met recht aanspraak kunnen maken en steeds blijven drukken op hunne maatschappelijke positie daar te lande. 40. Er wordt geen enkele mededeeling gedaan omtrent werkkring. Bij plaatsing in de buitenbezittingen, wat zeer waarschijnlijk is, zullen even tueel voor de opvoeding van kinderen groote financieele offers moeten gebracht worden. 5°. Het besluit in Indisch Staatsblad 1910, N°. 300 (Kadaster, Bezol digingen, Reis- en verblijfkosten, Daggelden, Reorganisatie van den ka dastralen dienst) bepaalt niets omtrent benoeming der hoofdambtenaren uit de landmeters. Indien geen betere voorwaarden worden aangeboden meent voornoemd bestuur u beslist te moeten ontraden aan de oproeping gevolg te geven. Namens het Bestuur: De Secretaris J. Zijlstra J.Tzn. Verzoeke dit schrijven onder de landmeters en adspirant-landmeters in uw standplaats te doen circuleeren. BERICHTEN. Bij Kon. besluit, cl.d. 2 Maart 1911 n°. 42, zijn benoemd: tot bewaarder van de hypotheken het kadaster en de scheepsbewijzen en ontvanger der registratie en domeinen te Deventer G. J, Ten Cate, thans inspecteur der registratie en domeinen in de 32e divisie aldaar; tot bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Tiel, H. L. De Boer, thans ontvanger der registratie en domeinen te Winschoten. Bij resolutie van den Minister van Financiën zijn benoemd tot

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1911 | | pagina 144